• PAYLAŞ

Android Cihazlarda Rehberdeki Kopya Numaralar Nasıl Silinir?

  • 11/08/2016 - 14:00
  • 0 Yorum
  • 1021 görüntüleme

Android işletim sistemi kullanan cihazlarda özellikle rehber kopyalama işlemi esnasında sim kart üzerinde ve telefon hafızasında bulunan kayıtların karıştırılması ve bunun üzerine Google Play üzerinden yedeklenmiş numaraların da eklenmesi, aynı numaralardan birde fazla olmasına neden oluyor. Bu durum özellikle Android cihaz kullananların başına oldukça sık geliyor. Android kullanıcıları rehberlerindeki kişileri düzenleyebilmek için fazlaca zaman harcamak zorunda kalıyorlar. Rehberde bulunan kopya numaraların belirlenmesi ve toplu olarak silinmesi için birden fazla yöntem bulunmakta bunların arasında en çok tercih edileni küçük bir uygulama yardımı ile sorunu tamamen ortadan kaldırmak.

Android cihazlarda rehberde bulunan kopya numaraların temizlenmesi için gerekli olan uygulama Duplicate Contacts uygulamayı cihazınıza BURADAN indirebilirsiniz.

Duplicate Contacts uygulamasını cihazınıza indirerek kurduğunuzda bu aşamadan sonra rehberinizde kopya olan numaraları silmek çok kolay olacaktır. Duplicate Contacts verdiğimiz bağlantı üzerinden kolayca indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Duplicate Contacts uygulamasını dilerseniz cihazınız üzerinden Google Play kullanarak da indirmeniz mümkün. Kurulum yapılmasından hemen sonrasında uygulama çalışmaya başladığın da otomatik olarak arama yapmaya başlayacak ve cihazınızda bulunan kopya numaraları siz hiç uğraşmadan tespit edecek.

Resim 1

Duplicate Contacts kişiler hakkında bilgileri siz sunacağı gibi rehberinizde bulunan tüm kopya isimleri tek bir komut yardımı ile silebilmektedir. Bu işlem için bütün kopya kişilerin seçilmesi ve sonrasında seçili olan kopyaların silinmesi yeterli olacaktır. Silme işlemi başladığın da sizden son olarak bir onay istenecektir.

resim 2

Sizden istenen son onayı verdikten sonraki aşamada rehberiniz tamamen temizlenmiş olacak. Tavsiye olarak diğer yedeklerinizin bulunduğu alanları da temizleyerek temiz bir rehberi yeniden arşivleyerek bir daha bu sorunu yaşamanıza da engel olacaktır.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉