• PAYLAŞ

Android Cihazlarda Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır ?

  • 19/01/2017 - 15:15
  • 0 Yorum
  • 2249 görüntüleme

Android Cihazlarda Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır ? 

Günlük hayat da akıllı cihazların kullanımı son derece yaygınlaştı, nerdeyse önemli olan tüm bilgiler akıllı cihazlar üzerinde depolanıyor. Akıllı cihazlar arasında oldukça önemli bir yere sahip olan Android işletim sistemli cihazlarda gün içerisinde çok sayıda fotoğraf ve aynı zaman da video çekiliyor. Teknolojinin sağladığı nimetlerin avantajlarını sonuna kadar kullandığımız bu günlerde tabi bazı durumlarda dezavantajları ile karşılaşılması olağan bir durum olarak karşınıza çıkıyor. Yaşanan bu olumsuz durumlara arasında sıklıkla karşılaşılanlara bakıldığı zaman depolama alanında bulunan video ve fotoğrafların yanlışlıkla silinmesi yer alıyor.

Gün içerisinde çektiğiniz fotoğraf veya videoları yanlışlıkla sildiğiniz durumlarda ne yapmanız gerektiğini ve nasıl kurtaracağınızı bilmiyorsanız yazımızda sizlere önereceğimiz adımları izleyerek kısa zamanda arşivinize yeniden ulaşabilirsiniz. Sizlere önereceğimiz adımlara geçmeden önce belirtmeliyiz ki her zaman silinen bütün verileriniz kurtaramayabilirsiniz ancak şansınızı denemenizde herhangi bir sakınca olmayacaktır. Bu aşamada önemle dikkat etmeniz gereken detay fotoğraf ya da videolarınız silinmesinden hemen sonra cihazı kullanmaya devam etmeden derhal tarama işlemini yapmanız şansınızı son derece arttıracaktır.

Android Cihazlarda Silinen Video ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir ?

Sizlere aktaracağımız bu metotta Android cihazlarınızda silinen fotoğraf ve videolarınızı kurtarabilmeniz adına faydalanabileceğiniz üçüncü parti bir yazılım önereceğiz. Kullanmanız gereken yazılımın adı Recuva File Recovery bu yazılım tam olarak ; Bilgisayarınız üzerinde silinen dosyaları kurtarma, kaydedilmeyen Word belgelerini ve silinen e-postaları geri getirme, silmek istediğiniz dosyaları güvenli olarak silebilmeniz gibi farklı alanlarda ön plana çıkan özellikleri bulunuyor.

Öncelik olarak Recuva File Recovery yazılımını BURADAN indirin ve Windows işletim sistemi yüklü olan kişisel bilgisayarınız üzerine yükleyin. Yazılımı indirip çalıştırdığınız zaman karşınıza kurulum sihirbazı gelecektir, bu aşamada Android işletim sistemli akıllı cihazınızı bilgisayarınız üzerine USB kablosu yardımı ile bağlayın.

 

Ekranınız üzerinde açılan seçenekler arasından Android cihazınızın içerisinden kurtarmak istediğiniz dosya tiplerini seçmelisiniz. Bu yazımızda sizlere fotoğraf ve videolardan bahsettik fakat kullandığınız yazılım farklı tipte olan dosyaları geri getirme olanağını da sizlere sunuyor.

Yazılım ekranında bulunan menüden File location bölümünde yer alan In a spesific location sekmesini işaretleyin ve ardından akıllı cihazınızı seçin.

Uyguladığınız bu adımdan sonra kullandığınız yazılım akıllı cihazınızda bulunan ve silinen dosyalar için tarama yapmaya başlayacak, yapılan taranma sonucunda çıkan sonuçlarda kurtarılabilir durumda olan dosyaları oldukça kolay bir şekilde geri alabileceksiniz.

Yukarıda sizlere belirttiğimiz adımları doğru olarak uygulamanızdan sonra yanlışlıkla sildiğiniz video, fotoğraf yada farklı olan dosyaların kurtarılabilir durumda olanlarını yeniden elde edebilirsiniz. Bu konuda yazımızda belirttiğimiz gibi silme işlemini gerçekleştirmenizden sonra Android cihazınızı kullanmadan tarama işlemini gerçekleştirmeniz çok daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉