• PAYLAŞ

Twitter ‘da Takip Edilen Hesaplardan Bildirim Nasıl Alınır ?

  • 19/01/2017 - 16:46
  • 0 Yorum
  • 850 görüntüleme

Twitter ‘da Takip Edilen Hesaplardan Bildirim Nasıl Alınır ?

Twitter uygulamasında takip ettiğiniz bir hesabın gün içerisinde attığı tüm Tweet’leri için bildirim almanız mümkün. Twitter uygulaması üzerimden bildirimler özelliğimi etkin konuma getirdiğinizde; biri sizinle ilgili bir konudan bahsettiği bir tweet attığında, gün içerisinde tweet’inizi retweet ettiğinde veya favorilere eklediği zaman otomatik olarak bildirim alabiliyorsunuz. Bu özelliğin yanı sıra takip ettiğiniz birkaç kişi belirli bir konu hakkında tweet atmaya başladıysa, bir iletiyi retweet ettiyse veya favorilere eklemesi durumunda da bildirim almanız mümkün. Twitter uygulamasında şu an için belirli bir hashtag’i içeren tweet’ler için bir bildirim mekanizması bulunmuyor. Twitter hakkındaki en iyi olan detay ise küçük ölçekli etkinlikleri düzenleyen kullanıcıların genel olarak etkinliklerle ilgili özel Twitter hesapları oluşturarak bu sorunun üstesinden gelmesi. Kullanıcılar herhangi bir önemi olan bir olay için, Twitter uygulamasında bulunan haber hesapları bunun hakkında tweet atmayı daha çok tercih ediyor. Uygulama içerisinde belli bir Twitter hesabı tarafından gönderilmiş olan tüm tweet’lerin size otomatik olarak bildirilmesini istiyorsanız, uygulama içerisinden bildirimleri özel olarak etkin konuma getirmelisiniz. Bu yazımızda sizlere Twitter uygulamasında takip ettiğiniz bir hesabın atmış olduğu tüm Tweet’leri için  otomatik olarak nasıl bildirim alabileceğiniz akt adına yapmanız gerekenlere değinelim.

Twitter ‘da Kullanıcılardan Bildirim Nasıl Alınır ?

Twitter uygulamasında Android yada iOS işletim sistemi kullanana cihazkarınızda, hakkındaki bildirimleri etkinleştirmeye karar verdiğiniz kullanıcı hesabının ilk olarak profilini görüntüleyin. Bu işlemin ardından Following / Takip Ediliyor butonunun yanında yer alan zil simgeli sekmeye dokunun.

 

Bu aşamada ekranınızda Hesap bildirimleri seçeneğinin bulunduğu bir menü açılacaktır. Bu menü üzerinden Hesap bildirimleri seçeneği etkin konuma getirin.

Yaptığımız işlemin ardından açılacak olan seçenekler arasında hesap bildirimlerini tüm tweet’ler veya yalnızca canlı videolar arasından seçmeniz gerekiyor.

Sizlere önerdiğimiz bu özelliği bir hesap için etkinleştirdiğiniz zaman ilgili hesaptan atılan her tweet için otomatik olarak bildirim alacaksınız. Özellikle Twitter uygulamasını aktif kullanan bireyler için bildirimleri aktifleştirirseniz gün içerisinde oldukça çok sayıda bildirim alacağınızı ve yaşanan durumun dikkatinizi bir hayli dağıtabileceğini unutmamalısınız.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉