• PAYLAŞ

Android Cihazların Ekranına Sanal Tuş Nasıl Eklenir ?

  • 24/01/2017 - 20:44
  • 0 Yorum
  • 893 görüntüleme

Android Cihazların Ekranına Sanal Tuş Nasıl Eklenir ?

Günümüzde kullanılmakta olan Android işletim sistemli olan hemen her cihazda sanal tuşlar Geri, navigasyon butonları – Ana Ekran ve Son Uygulamalar butonları bulunuyor. Ancak bu tuşların fiziksel buton olarak yer aldığı bir çok akıllı telefon bulunuyor. Bu türde olan bir cihaza sahipseniz ekranınız üzerine sanal tuşları eklemek isteyebilirsiniz. Bu türde olan işleme olanak tanıyan çözümler daha önceden root erişimine ihtiyaç duyuyordu, bu yazımızda sizlere önereceğimiz uygulamalar ise root erişimine ihtiyaç duymuyor.

Android Ekranına Sanal Tuş Nasıl Eklenir ?

Öncelik olarak Google Play uygulama mağazasında aratarak veya BU BAĞLANTI üzerinden Back Button (No root) uygulamasını Android işletim sistemine sahip olan akıllı cihazınıza yükleyin.

Uygulamayı Anroid cihazınıza yükledikten sonra çalıştırın, bu aşamada karşınıza erişilebilirlik bölümüne erişim için onay vermenizi isteyen bir pencere açılacaktır. Gerekli olan izinleri uygulamaya sağlayın.

Uygulamaya gerekli onayı vermenizden sonra uygulamanın ara yüzüne erişim sağlayacaksınız. İlk olarak ekranda üst kısımda yer alan Active seçeneğini etkin konuma getirmeniz gerekiyor.

Daha sonraki aşamada ekranın hemen alt kısmında yer alan seçenekler yardımıyla ekranda belirmesine karar verdiğiniz butonları seçin. Bu seçim sırasında butonların ekrana doğrudan eklendiğini göreceksiniz.

Ekran üzerine koyduğunuz butonların üzerine dokunarak kolayca yeniden pozisyonlandırabilme imkanına sahipsiniz. Yeniden boyutlandırma ve aynı zaman da isteğinize göre özelleştirme olanağınız da bulunuyor.

Bu işlemi daha ayrıntılı olarak yapabilmeniz için Simple Control uygulamasını da kullanabilirsiniz. Simple Control uygulamasını BURADAN indirip kurabilirsiniz.

Uygulamayı Anroid cihazınıza yükleyin ve çalıştırın. Erişilebilirlik penceresi üzerinden erişim izinlerini verin. Bu işlem için Go to Set sekmesine dokunmanız yeterli olacak.

Karşınıza gelen arayüzde basit bir rehber görünecektir, OK sekmesine tıklayarak bu ekrana geçin.

Settings kısmından butonlarla ilgili dilediğiniz özelleştirmeleri kolaylıkla gerçekleştirebilme olanağınız bulunuyor.

Bu aşamada yapmanız gereken kullanmak istediğiniz butonları belirlemek olacak. Uygulamanız gereken işlemler bu kadar basit ! Android işletim sistemli olan akıllı cihazınızın ekranına sanal tuşlar otomatik olarak eklenecektir, üstelik bu işlem için root erişimi sağlamanıza da gerek kalmadı. Sizlere önerdiğimiz adımları izleyerek kullandığınız Anroid işletim sistemli cihazlarınıza dilediğiniz şekilde sanal buton ekleyerek özelleştirebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉