• PAYLAŞ

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir ?

  • 24/01/2017 - 22:42
  • 0 Yorum
  • 2173 görüntüleme

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir ?

Çektiğiniz resimleri kullanıcılarla paylaşma, fotoğraflar üzerinden birbirinden değişik filtrelerle oynama ve bir çok farklı seçenek artık ilginizi çekmiyorsa İnstagram uygulamasında bulunan hesabı silme zamanı gelmiş demektir. İnstagram uygulamasından hesabınızı silmeye karar verdiniz, ama bunu tam olarak nasıl yapılacağınızı bilmiyorsanız, endişe etmenize g gerek yok. Bu yazımızda basit adımlarla İnstagram hesabının nasıl silebileceğinizi sizlere aktaracağız. Instagram hesabınızı silmek sandığınız kadar kolay bir işlem olmamasına karşın bu işlemi hem telefondan hem de bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. Sosyal medya uygulamasından  hesap bilgileriniz ve bütün içerik tamamen silinecektir.


İnstagram Hesabını Telefondan Nasıl Silinir ?

-İnstagram uygulamasına giriş yapın. Instagram uygulamasını direkt olarak Profili Düzenle sekmesinden silemezsiniz fakat ayarlarda bulunan Yardım sekmesinden silebilirsiniz.

-Uygulama içerisinden Profilinizi açın. Profiliniz yada sayfanız, bütün fotoğrafların ve videoların bulunduğu sekmedir, bu sekmeye ekranın sağ köşesinde yer alan ikona dokunarak giriş yapabilirsiniz.

-Ayarlar kısmına girin. Bu kısım ekranın sağ üst köşesinde yer alır ; Android cihazlarda yan yana 3 nokta şeklinde belirir.

-Yardım sekmesine girin. Bu Ayarlar kısmında Destek kısmında yer alır.

-Hesabınızı Düzenleyin sekmesine girin. Bu sizi silme seçeneğinin de yer aldığı hesap ayarlarına yönlendirecektir.

-Hesabınızı Silin sekmesine dokunun. Bu doğrudan sizi hesabınızı tamamen silmenizi sağlayacak olan sayfaya yönlendirecektir.

-Hesabımı Nasıl Silerim? Sekmesine girin. Bu sayfada yer alan ayrıntıları okumanıza gerek yoktur fakat sildiğinizde tam olarak neler olacağını öğrenmeniz açısından okuyabilirsiniz.

-Hesabınızı Silin bağlantısına girin. Bu seçeneği sayfa içeriğinde ilk kısımda göreceksiniz.

Geçici bir hesap dondurma istiyorsanız Hesabınızı geçici olarak dondurun bağlantısına girebilirsiniz. İstediğiniz zaman tekrardan hesabınızı açabilirsiniz.

-Kullanıcı adınızı ve parolanızı yazın. Bu hesabınızı silmeniz adına doğrulama işlemi yapacaktır.

Hesabınızı Silin sayfasına yönlendirilmeniz için giriş yapmalısınız.

-Hesabınızı silme için sebebinizi belirtin. Devam etmeniz için Tamam seçeneğine

-Parolanızı yeniden girin.

-Hesabımı kalıcı olarak sil sekmesine dokunun. Bu işlemi yaptığınızda hesabınız içerikleri ile birlikte kalıcı olarak silinecektir.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hesapta kullandığınız kullanıcı adını instagram uygulamasına dönmek istediğinizde tekrardan kullanamayacağınızı kesinlikle unutmamalısınız. Sizlere önerdiğimiz adımları izleyerek Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉