• PAYLAŞ

Android, İSO ve Windows Phone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

  • 29/07/2016 - 18:57
  • 0 Yorum
  • 949 görüntüleme

Hayatımızın bir döneminde mutlaka engellemek istediğimiz numaralar ile karşı karşıya kalmışızdır. Bu konuda bilgisi olan engelleme işini yapmakta herhangi bir sorun yaşamadılar. Ancak bilgisi yetersiz olanlar birçok rahatsız eden aramaya maruz kaldılar. Bu yazımızda tüm işletim sistemleri için yapmanız gereken telefon engelleme yollarını sizlere anlatacağız.

Android Telefonlar için Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

android-ios-ve-windows-phone-da-numara-engelleme-nasil-yapilir

Android işletim sistemine sahip bir cep telefonunuz var. Bu telefonunuz ile birlikte numara engelleme yapmak için yapmanız gereken basit birkaç işlem var. Bu işlemleri yaparak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. En son aranan numaralarda bulunan numaralar üzerinden engellemek istediğinizin üzerine tıklıyorsunuz ve çağrı ayrıntıları bölümüne giriş yapıyorsunuz. Açılan menüde tek yapmanız gereken numara engelle seçeneğini tıklamak olacak. Artık o numara sizin telefonunuzda engelli olacaktır. Bu işlem telefonunuzda kayıtlı olan birisi için geçerlidir. Telefon rehberinizde kaydı olmayan bir numarayı engellemek için Kişiler-Telefon bölümüne girdikten sonra Ayarlar’a tıklayın ve açılan menüde Çağrı engellemeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

İOS numara engelleme nasıl yapılır?

İOS birçok işletim sistemine göre farklılık göstermektedir. Basit birçok işlemin yapılması için bile çok çetrefilli yolları takip etmeniz gerekiyor. Ancak bu işlem çok basittir. Bu işlemi gerçekleştirmek için son aramalarınıza bakarak aradığınız kişinin kişi ayrıntılarını görecek şekilde üzerine basıyoruz. Açılan sayfada kişinin detaylı bilgilerini göreceğimiz bir sayfa ile karşılaşacağız. Sayfayı aşağı doğru kaydırdığımız da Bu arayanı engelle seçeneğini göreceğiz. Buna tıkladığınızda o kişiyi engellemiş olacaksınız. Ya da Ayarlar sekmesine tıklayın, oradan Telefon’u bulun ve tıklayın. Açılan menüde engellenenler seçeneğini tıklayın ve engellemek istediğiniz numarayı ekleyin.

Windows Phone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Microsoft’ın hayatımıza soktuğu çok az kişi tarafından kullanılan bir yazılımdır. Ancak gene de kullanan birçok kişi var. İlk yapmanız gereken işlem Ayarlar bölüme girmek olacak. Daha sonra sırası ile Arama ve  SMS filtreleme seçeneğine tıklamalısınız. Karşınıza çıkacak sayfada Engelli Numaralar arasında istediğiniz numaraları seçebilir ve onları engelleyebilirsiniz. Bu işlemlerin sayesinde sizi rahatsız eden numaraları hayatınızdan çıkarmış oluyorsunuz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉