• PAYLAŞ

Android ve İOS Cihazlarda 3 Boyutlu Fotoğraf Nasıl Çekilir ?

  • 24/09/2016 - 20:40
  • 0 Yorum
  • 834 görüntüleme

Android ve İOS Cihazlarda 3 Boyutlu Fotoğraf Nasıl Çekilir ?

Kullandığınız Android ve İOS işletim sistemli olan cihazların nerdeyse konuşmak ve mesajlaşma haricinde en sık kullanılan özelliği kameralarıdır. Akıllı telefon üreticileri de bunun farkında olmasından dolayı her çıkardıkları yeni modellerde en fazla önem verdikleri ve geliştirdikleri kameraları oluyor. Yeni kullanıma sunulan akıllı telefonlarda 3D fotoğraf çekme özelliği bulunuyor ama daha çok yeni bir teknoloji olmasından dolayı henüz kullanılan bir çok cihazda varsayılan özellikler arasından bulunmuyor.

Bu yazımızda sizlere Android ve İOS işletim sistemli olan cihazların her ikisinde sorunsuz olarak çalışabilen ve çektiğiniz fotoğraflara 3D efekti kazandıran bir uygulamayı nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Uygulamanın kullanımın son derece basit olmasın yanı sıra her iki işletim sisteminde başarı ile çalışıyor olması ayrı bir özelliği. Uygulamanın çalışma mantığı birkaç farklı açıdan çektiğiniz fotoğraf karelerini sonradan birleştirerek bir kare fotoğraf haline getirmesine dayalı. Yaptığı bu işlem sayesinde ise 3D efektini yakalamış oluyor.

Phogy, 3D Kamera isimli uygulamayı Android cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

Phogy, 3D Kamera isimli uygulamayı İOS cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

Phogy, 3D Kamera uygulamasını cihazlarınıza indirip kurmanızdan sonra yapmanız gerekenler ;

Uygulama açılmasından sonra ana menü üzerinden Take Phogy sekmesini seçtiğinizde uygulama otomatik olarak size bir eğitici gösteriyor. Öğreticideki bulunan adımları sizler için açıklayalım ;

3-boyutlu-fotograf-nasil-cekilir-2

-İlk adım olarak normal bir şekilde kamera butonuna basarak bir fotoğraf çekiyoruz.

-Fotoğrafı çekmenizin ardından kamera açınızı çok fazla değiştirmeden fotoğrafını çektiğiniz objenin sağına doğru etrafında hareket etmeye başlıyoruz.

-Uygulama bu işlemi yaparken doğrusal olarak değil özellikle etrafına doğru hareket etmemiz gerektiğine dikkat çekiyor.

-Çektiğiniz fotoğrafın işlenmesini beklemenizden sonra telefonunuzu sağa ve sola eğerek 3D efektinin oluşturulmasını sağlıyoruz.

3-boyutlu-fotograf-nasil-cekilir-3

Phogy 3D uygulaması ile 3 boyutlu fotoğraflar çekmek konusunda yapılması gerekenlerin tamamı bunlar. Adımları doğru olarak uygulayarak bir kez pratik kazandığınızda uygulamayı kullanmanız son derece basit bir hal alıyor. Uygulamayı kullanırken asıl püf nokta objenin etrafında hareket ederken odak noktasını kaybetmemeye çalışmak olmalı.

 

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉