• PAYLAŞ

Android’de Facebook İfadeleri Nasıl Kullanılır?

  • 30/08/2016 - 12:00
  • 0 Yorum
  • 1003 görüntüleme

Sosyal medya devi olan Facebook, geçtiğimiz günlerde Beğen sekmesi üzerinde oldukça radikal bir değişikliğe giderek emojili ifadelerini kullanma sundu. Peki, bu yeni kullanıma sunulan ifadeler nasıl kullanılacak sorusunu oldukça sık duyuyoruz diyebiliriz.

 

Facebook, yakın zaman içerisinde herkesi fazlasıyla şaşırtan bir güncelleme yayınladı. Beğen sekmesini hedef alan bu yeni güncelleme ile artık beğen sekmesi yerine çeşitli emojileri kullanmanız mümkün. Aslına bakarsanız bu çokta süpriz bir güncelleme değil. Facebook bu emojileri uzun bir süredir dünyanın farklı ülkelerinde test ediyordu. Yapılan test sonuçları oldukça iyi gitmiş olacak ki, emojili beğenme özelliği yeni gelen güncelleme ile beraber tüm dünyanın kullanımına açıldı. Bu güncellemeden sonra hakkında yorumunuzu bildirmek istediğimiz herhangi bir gönderiyi Facebook üzerinde değerlendirirken nasıl bir duygu hissettiğinizi bu şirin emojileri kullanarak ifade edebileceğiz.

 

Facebook uygulaması üzerinde, kullandığınız kendinize ait bir profiliniz varsa, bu ifadeleri kullanmak son derece kolay. Facebook üzerinden beğendiğiniz herhangi bir gönderiye ifade” bırakmak için Beğen sekmesinin üzerine basılı tutuyoruz ve karşınıza küçük bir pop-up penceresi açılacak. Bu pencere içerisinde parmağınızı sürükleyerek ifadeler arasından her hangi birini seçiyoruz. Kendinize uygun olan ifadelerden birini seçtiğinizde ifade üzerinden parmağınızı çekiyoruz ve ifadeniz hemen iletinin altına yer alacaktır.

 

Android-Facebook-ifadeleri-nasil-kullanilir

 

Facebook uygulamasında kendinizi eğlenceli bir şekilde ifade etmenin yolu gördüğünüz gibi oldukça basit. Bunun yanı sıra yorum, izlenme ve paylaşım sayısını sağ tarafa doğru kaydırıldığını da kolayca görebileceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉