• PAYLAŞ

Apple Servis Randevusu Nasıl Alınır?

  • 29/09/2016 - 17:34
  • 0 Yorum
  • 887 görüntüleme

Merhaba sevgili nasilyapilir.com ziyaretçileri,

Bildiğiniz üzere dünyanın en prestijli teknoloji markaları arasında yerini alan Apple, her hizmeti ile diğer markalara fark atan bir tutum sergilemekte. Firmanın kendi has tavrı ve müşterileri ile iletişimi açısından servis hizmetleri de bundan etkilenmiş durumda.

Apple şirketinde tüm servis hizmetleri,  müşterilerine daha sağlıklı ve konforlu hizmet sunabilmeleri adına tüm servis ve bakım hizmetleri randevulu olarak gerçekleştirilmektedir.

iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlarınız garanti kapsamında olsun ya da olmasın, servis için mutlaka bir Apple Store’a gitmeniz gerekecektir.  Bunun için ancak Apple Store teknik servisinden randevu alarak teknik servise gidebilirsiniz.

Bu rehber makalemizde sizlere, Apple Store’dan nasıl randevu alabileceğinizin anlatımını yapacağız.

Öncelik olarak Apple Store’dan randevu almak için Buradaki bağlantıyı tıklayın ve size sorulan soruları sırasıyla en uygun şekilde doldurun.

Siteye giriş yaptığınızda ilk olarak karşınıza;

“Cihaz sorunlarınızın bir çoğunu, telefon ya da teknik destek ile sohbet aracılığıyla çözebilirsiniz. Cihaz onarımları için Apple Store Genius Bar’a ya da yerel servis sağlayıcısına başvurabilirsiniz veya posta ile onarım almayı seçebilirsiniz. Bize sorununuzu detaylı anlatın, sizin için en iyi yolu bulalım.”

Şeklinde bir uyarı ile sizin sorununuzun ne olduğunu seçmenizi isteyecektir. Bu yazının altında bulunan cihazlar bölümünden teknik servis hizmeti almak istediğiniz cihazınızı seçerek, devam edebilirsiniz.

apple-randevu-nasil-alinir

Cihaz seçiminin ardından olası sorunlar listesi karşınıza çıkacak ve bu listeden birini seçmeniz istenecektir.

Bu ve benzeri detaylı soruları yanıtlayarak işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Başarılı bir işlem ile Apple Store Teknik Servisinden randevu alabilirsiniz, ancak bu her zaman yoğunluktan dolayı kolay olmuyor.

Kullanıcıların talepleri doğrultusunda oldukça fazla yoğunluk yaşayan Apple çeşitli zamanlarda randevuları açıp, kapatmakta. Bu nedenle randevu almak için deneyimli kullanıcıların tavsiyelerine göre;

Randevuların açılış saati olan gece 00:00 ‘da vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak, yoğunluk olmadan randevunuzu alabilirsiniz.

Siteye erişim ve randevu alma problemi yaşıyorsanız, farklı cihazlardan randevu almayı deneyerek, apple store teknik destek sitesine erişim sağlayabilirsiniz. Siteye erişim sağlayamayan bir çok kullanıcı farklı bilgisayarlardan denediğinde siteye erişim sağlayabildiklerini bildirmektedir. Belki de bu Apple’ın bir nevi yıldırma politikası olabilir, denemekte fayda var..

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉