• PAYLAŞ

YouTube Go: Çevrimdışı YouTube Nasıl Kullanılır ?

  • 29/09/2016 - 14:18
  • 0 Yorum
  • 1050 görüntüleme

YouTube Go: Çevrimdışı YouTube Nasıl Kullanılır ?

Google’ın geliştirmiş olduğu yeni YouTube Go uygulaması sayesinde YouTube’u internet bağlantısı olmadığı zamanlarda dahi kullanmak mümkün hale geliyor.

Google’ın yakın zamanda geliştirdiği yeni YouTube Go uygulaması yepyeni bir özellik sunuyor ; Çevrimdışı olarak YouTube kullanmak mümkün hale geliyor. Bu yeni özellikle de güvenilmez internet bağlantılarına sahip kullanıcıların ihtiyaçlarına büyük oranda yanıt verecek olan uygulama dünyaya açık olarak kullanıma sunulmadan önce Hindistan’da bulunan kullanıcıların indirebilmesine açılıyor. Temel açıdan bakıldığında çevrimdışı olarak YouTube Kullanmak olan uygulamada kişiselleştirilmiş olan tavsiyeler, kullanımı sade bir arayüz ve diğer kullanıcılarla da etkileşime girmek söz konusu.

youtube-go-cevrimdisi-youtube-nasil-kullanilir-1

Şu an kullanmakta olduğunuz resmi YouTube uygulamasında olduğu gibi YouTube Go‘nun ana sayfası üzerinde trend olan ve popüler videolar görüntüleyebiliyorsunuz fakat aynı zamanda videoları izlemeden veya çevrimdışı durumdayken izlemeniz için indirmeden öncesinde ön izleme yapma olanağı da bulunuyor. Kullanıcılar indirmek yada izlemek istedikleri videolar için kendilerine uygun olan çözünürlük tercihinde bulunabiliyor. İndirilecek olan tahmini veri boyutu hakkında bilgi edinilebiliyorsunuz. Veri konusuna gelmişken, videolar yakında bulunan  kullanıcılarla veri harcamadan paylaşılabilmekte, sadece YouTube Go uygulamasını kullanarak video göndermek yada almak mümkün.
youtube-go-cevrimdisi-youtube-nasil-kullanilir-2

Google’ın resmi olarak yaptığı duyurusunda internet erişimi sıkıntısı olmasının YouTube uygulamasının kullanımının önünde bir engel teşkil etmemesi gerektiğinin altını çiziyor. Bu konu üzerinde çalışan geliştiriciler Hindistan’da 15 farklı şehri ziyaret ederek ve uygulamanın öncül olan sürümleri binlerce insan tarafından denenerek test edilmiş. Bu testlerinde ardından kullanıcıların yaşadıkları bu sorunlarına çözüm getirilmesi odaklanılarakve çok daha iyi özelliklerle sahip yeni bir YouTube uygulamasının geliştirilmesi kararı verildiğini söyleyebiliriz.

Uzun zamandan beri üzerinde çalışmalar yapılan Youtube GO uygulaması son zamanlarda yapılan açıklamaların hızlanması ile kullanıma sunulmasına çok az kaldığının belirtileri olarak bakılıyor. Uzun testlerden geçirilerek hazırlanan uygulamadan beklentilerin de büyük olduğunu söyleyebiliriz. Forumlarda yapılan yorumlara bakıldığında kullanıcıların ilgisini çeken özellikler arasında yayıncılar ile yayınları izleyenlerin iletişim kurabilecek olmaları gözüküyor. YouTube üzerinden milyonlarca yayın yapan olduğunu ve bu yayınların sahiplerinin birçoğunda yüzbinlere varan takipçiler olduğunu hesaba katarsanız neredeyse yeni bir sosyal ağ geliyor diyebiliriz.

YouTube aynı zaman da bir değişikliğe imza atarak kullanıcıların uygulamanın global olarak kullanıma sunulduğunda bildirim almalarını sağlayacak bir etkin oluşturmuş durumda. YouTube Go uygulaması  kullanıma sunulduğunda sizde bildirim almak istiyorsanız BURADAN e-posta adresiniz üzerinden kayıt işlemini yapabilirsiniz. Google ‘un çok yakın bir zaman da kullanıcılardan gelen geri bildirimleri inceleyerek sorunlarından arındırılmış versiyonu ile YouTube Go‘yu bütün  kullanıcılara sunacak.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉