• PAYLAŞ

Araçlarda Orjinal Yedek Parça Nasıl Anlaşılır ?

  • 03/08/2016 - 20:42
  • 0 Yorum
  • 2113 görüntüleme

Kullandığınız aracınızın arızası durumunda, doğal olarak yedek parça başvurmanız gerekecektir. Günümüzde maalesef ki orjinal parça adı altında kutusu taklit edilmiş yan sanayi ürünler satılmaktadır. Bu tür yapacağınız alışverişlerde dikkat etmeniz gereken başlıca birkaç husus bulunmakta. Global pazarda artık satış yapan bütün firmalar güven tescil etmek sunmak için neredeyse her yolu deniyorlar. Bunlardan en önemli olanlarından bir tanesi garanti kapsamında veya yedek parça alımında aracı şirket aracılığıyla veya bizzat firma üzerinden yapılan alışveriş esnasında size gönderilen yada teslim edilen her türlü ürünün kutusunun veya ambalaj kağıdının tam açılma noktasında firmaya ait logosunun bulunduğu taklit edilemez bir hologramı bulunmakta. Bu hologram özelikle paketin tam açılış yerinde konmaktadır. Bunun asıl amacı ise eğer sizden önce biri tarafından açılırsa anlayabilmeniz içindir. Eğer aldığınız ürünün kutu üzerindeki bu holograma herhangi bir şekilde zarar geldiyse ürünü derhal geri iade ederek değiştirmeniz gerekmektedir.

orjinal-yedek-parca-nasıl-anlasılır

Bu tür alımlarda ikinci önemli detay ise her ürünün kutusunun üzerinde bulunan ve üretici firmanın veri tabanına kayıtlı olan bir seri numarasının bulunmasıdır. Kutu üzerinde bulunan bu seri numarası ürünün kesinlikle firma tarafından üretilip tescillendiğini onaylamak için verilir. Bahsi geçen ve kutu üzerinde bulunan bu seri numaraları çoğu firmanın web sayfaları üzerinden kontrol edilebilmektedir. Bu tipte yaptığınız alışverişlerde sizlere önerimiz olanağınız varsa seri numaranızı firmanın ilgili internet sayfalarından bir kez daha ürününüzü doğrulatmak olacaktır.

Bu tür alımlarda üçüncü bir husus da satın almış olduğunuz parçanın ücretli veya ücretsiz fark etmeksizin kaydıyla bir faturası çıkartılmak zorundadır. Firma tarafından hazırlanan bu faturanın bir örneği alıcının adına kesilmiş bir şekilde size iletilecektir. Satın almış olduğunuz ürünün eğer üzerinde bulunan hologramda ve barkod seri numarası ve benzeri gibi öğeler elinize bulunan faturadaki numaralarla kesinlikle uyuşmuyorsa ürün hakkında mutlaka ilgili bir inceleme başlatmanızı öneririz.

Not: Bu tür alımlarda her hangi bir iade, değişim veya benzeri bir işlem durumunda firma sizden bu faturayı mutlaka talep edecektir. Bu yüzden yaptığınız alışveriş sonucunda aldığınız faturanızı özenle saklamanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 26 Average: 2.3]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉