• PAYLAŞ

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

  • 02/08/2016 - 17:45
  • 1 Yorum
  • 2452 görüntüleme

Kadınlar dışarı çıkmadan önce kendilerine çok zaman ayırırlar. Elbise tercih olsun, ayakkabı ve çanta tercihi olsun ve yüz makyajı olsun belirli bir saat öncesinden başlanmasına rağmen genellikle istenilen anda bitiremezler. Bu gecikmeye en çok da makyaj neden olmaktadır. Erkekler bu durumdan çok şikayet etmelerine rağmen yanların da güzel bir kadını gördükleri andan itibaren çok da sorun yaratmazlar. Dışarı çıkarken en çok tercih edilebilecek makyajlardan birisi olan porselen makyajın nasıl yapıldığını sizlere anlatmaya çalışacağız. Genellikle sade makyaj uygulamasını tercih eden bayanlar arada farklı makyaj denemelerinde bulunmak isterler. Bu makyajı vereceğimiz bilgiler sayesinde onların arasına ekleyebilirsiniz.

porselen-makyaj-yapimi

Porselen makyajın ilk adımı yüz kısmımızı iyice temizlemek olacaktır. Temizlik bittikten sonra yüzünüze fondöteni güzelce sürmeniz gerekiyor. Yüzünüzün her kısmına eşit miktarda sürmeye çalışmalısınız ve bundan emin olmalısınız. Fondötenin üzerine ten renginizle uygun olacak bir pudrayı sürmeye çalışın. Bu işlemlerden ikisini yapmadan önce kesinlikle yüzünüzün temiz olduğundan emin olmalısınız ve pudra ile fondöteni gerektiği şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Bu işlemleri yaptıktan sonra makyaj için yüzünüzü hazır hale getirmiş olacaksınız. Sıra ile ipuçları ile makyaja başlayalım. Burnunuzun büyük olduğunu düşüyorsanız bunun için burun kıvrımlarınıza fondöten sürün ve bunu iyice yedirin. Bu burnunuzun daha küçük görünmesine yardımcı olacaktır. Daha sonra diğer küçük bir detay elmacık kemiklerinizin altına süreceğiniz bronz allık yüzünüzün zayıf ve karakteristik görünmesine yardımcı olacaktır.

Göz makyajınızı yapmaya sıra geldi. Bunun için o gün giymek için seçeceğiniz elbisenin rengine göre farlarınızı seçin ve gerektiği şekilde göz çevrenize uygulayın. Bunu yaparken en koyu olarak seçtiğiniz farı göz çevresine sürerek başlayın ve açıklık sırasına göre sürmeye devam ederek gözünüzün yanına kadar gelin. Hangi makyajda olursa olsun bu makyajda dahil olmak üzere abartıdan uzak durmanız iyi olacaktır. Detaylara gelirsek dudak çevrenizi yaparken rujunuz ile aynı renk de dudak kalemi kullanmaya özen gösterin. Bu makyajı belirtilen makyaj bilgilerin ışığında yaparsanız dışarı çıktığınızda tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


nasilyapilir com
Rüzgar - 26/09/2016 - 09:32

Porselen makyajın peki cilde zararı var mı? Yani diğer makyajlara göre tende daha uzun süre kaldığı için merak ediyorum. Uzun süre gözenekler kapalı kalacak vs.

Cevapla
Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉