• PAYLAŞ

Yüz için papatya maskesi nasıl yapılır?

  • 02/08/2016 - 17:41
  • 0 Yorum
  • 830 görüntüleme

Herkesin gözü ışıldayan ve parlaklığı yüksek olan ciltlerin üzerindedir. Her ortamda dikkat çeker ve insanların beğenisini kazanırsınız. Böyle bir cilde sahip olmanız için size 3 farklı papatya maskesi tarifi vereceğiz. Hazırlanması ve uygulanması kolay bu maskeler sayesinde rahat bir şekilde kendinize yapabilirsiniz. Şimdi sıra ile bu maskelerin nasıl yapılacağını ve uygulamalarının nasıl yapılması gerektiğini anlatalım.

papatya-maskesi-nasıl-yapılır

  1. Papatya Yulaf Maskesi

Bildiğiniz gibi cildimiz sürekli olarak kendisini yenilemektedir. Gerekli cilt bakımını yapmazsak cildimizin üst tabakasında ölü cilt hücreleri bulunacaktır. Bu maske sayesinde o ölü hücrelerden kurtulabiliriz. Hazırlanışı için yarım su bardağı işlenmiş yulaf, 1 çay kaşığı kadar kabartma tozu, aynı ölçüde bal, iki yemek kaşığı beyaz şeker ve çeyrek fincan papatya çayı iyice karıştırılmalıdır. Çok kuru bir karışım olursa gerekli kıvama gelene kadar çay katmaya devam edebilirsiniz. Yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın ve ellerinizle yüzünüzün her yerine uygulamaya çalışın. 5 dakika kadar yüzünüzde kaldıktan sonra yüzünüzü tüm hatları ile temizleyin.

  1. Papatya Zeytinyağı Maskesi

Yapacağımız bu papatya maskesi yüzümüzde bulunan ölü hücrelerin dökülmesine yardımcı olacağı gibi aynı zamanda cildimizin nemlendirilmesine de yardımcı olacaktır. Gerekli malzemeler sırası ile; çeyrek bardak zeytinyağı, yarım bardak şeker ve 1 poşet papatya çayı gerekmektedir. Bir kase alın ve çay poşetini keserek içinde ki çayı kaseye boşaltın. Bu çayın üzerine zeytinyağı ile şekeri katın ve iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulamadan önce hava geçirmeyecek bir kapta bekletin. Daha sonra yüzünüzü temizlemek için ılık su ile iyice yıkayın. Daha sonra elinize bu karışımdan alın ve dairesel hareketler çizerek yüzünüze uygulayın. 10 ya da 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın.

  1. Papatya Badem Maskesi

Yüzünüzün beyazlamasını istiyorsanız bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Gerekli olan malzemeler; 1 çay poşeti papatya çayı, yulaf ezmesi bir yemek kaşığı kadar, iki yemek kaşığı bal ve 2 ya da 3 damla badem yağı. Bu malzemeleri iyice karıştırın. Diğer iki karışımda olduğu gibi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekledikten sonra temizleyin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉