• PAYLAŞ

Arjantin Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

  • 06/07/2017 - 14:31
  • 0 Yorum
  • 968 görüntüleme

Arjantin birçok nedenden dolayı, tercih edilen ülkeler arasında yerini alıyor. Özellikle iklimi ve çalışma şartlarındaki uygunluk, insanların burada yaşamak istemesine neden olmaktadır. Ayrıca doğanın en muhteşem eserlerinin her bir parçasına dağılmış olması, turistik yönden de gelişmesine yardımcı olmuştur. Bu nedenler insanların, Arjantin vatandaşı olmasında da büyük etki sahibidir. Bu yazımızda Arjantin vatandaşı nasıl olunur sorusunun detaylı cevabını vereceğiz.

Arjantin Vatandaşlığı Şartları Nelerdir?

Arjantin vatandaşı olabilmeniz için, bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartları sağladığınız takdirde Arjantin vatandaşlığına geçiş yapabilirsiniz. İşte Arjantin vatandaşlığı için gerekli şartlar!

  • Arjantin’de Doğanlar Vatandaşlık Alabilirler

Eğer Arjantin sınırları içerisinde doğduysanız ancak başka ülkede yaşıyorsanız ve o ülkenin vatandaşlığına mensupsanız, Arjantin vatandaşlığı alma şansına sahipsiniz. Doğumunuzun üzerinden ne kadar zaman geçtiğinin hiçbir önemi yoktur. 7 yaşındaki birey de, 70 yaşındaki birey de Arjantin doğumlu olduğu takdirde, Arjantin vatandaşlığı alabilir. Ancak bebek doğar doğmaz, doğum belgesi alınmalıdır.

  • Aile Bireylerinden Biri Arjantin Doğumlu Olanlar Vatandaşlık Alabilir

Eğer siz Arjantin sınırları içerisinde dünyaya gelmediyseniz ancak ailenizdeki herhangi bir birey Arjantin doğumluysa, Arjantin vatandaşlığı alabilirsiniz. Direk olarak vatandaşlık hakkı talep etme şansınız bulunmuyor. Ancak başvuru yaparak, Arjantin vatandaşlığına kabul edilebilirsiniz. Özellikle ebeveynlerden biri Arjantin vatandaşı ise, yarı Arjantin vatandaşı sayıldığı için vatandaşlık almaları oldukça kolaylaşacaktır. Burada aranan kriterler dili iyi bilmeniz ve çalışabilir durumda olmanızdır. Eğer ülke vatandaşı olduktan sonra ailenizi hiçbir yardıma muhtaç olmadan geçindirebilirseniz, vatandaşlık alma şansınız daha da artmaktadır.

  • Evlilik Amacıyla Arjantin Vatandaşlığı Alınabilir

Vatandaşlık alırken, işlemleri daha da hızlandırmanızı sağlayabilecek bir diğer işlem de evliliktir. Arjantin vatandaşı olan bir birey ile evlilik bağı kurmanız, Arjantin vatandaşı olabilmeniz için yeterli olacaktır. Ancak sadece vatandaş olmak amacıyla evlilik kurulması, uygun değildir. Zaten evlilik amacıyla başvuran çiftlere bir komisyon denetim yapacaktır. Komisyon gerçekten evlenip evlenmeyeceğinizi kontrol eder ve uygun görüldüğü takdirde size vatandaşlık verilir. Eğer sahte evlilik fark edilirse, vatandaşlık talebiniz reddedilecektir.

  • Ülkeye Yatırım Yaparak Arjantin Vatandaşı Olunabilir

Arjantin vatandaşlığında en hızlı yöntemlerden biri de yatırımdır. Ülke yönetimi sizin ülkeye gözle görülür bir yatırım yaptığınızı gördüğünde, vatandaşlık işlemleriniz hızlanacaktır. 100.000-300.000 dolar arası yaptığınız yatırımlar ile bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Arjantin Vatandaşı Olmak İçin Gereken Belgeler

Eğer ülke vatandaşlığınızı başvurmak istiyorsanız, yaşınızın 18+ olması gerekmektedir. Bunun gerekli makamlara ispatında nüfus cüzdanı fotokopiniz ve fotokopisi gerekmektedir. Ayrıca vatandaşlık başvurunuzu burada doğmuş olmanız nedeniyle yapıyorsanız, doğum belgenizi de götürmelisiniz. Pasaport, 4 adet vesikalık fotoğraf ve maaş bilgisi de istenilen belgeler arasındadır. Çoğu ülkede sicil kaydı da istenmektedir. Her ihtimale karşı sicil kaydınızı da götürmenizde fayda var.

[Toplam:9    Ortalama:2.9/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉