• PAYLAŞ

Smokin Nasıl Giyilir?

  • 06/07/2017 - 12:09
  • 0 Yorum
  • 739 görüntüleme

Özel günlerde erkeklerin giyecekleri kıyafetler belirlidir. Ya üzerinize oturacak bir takım elbise ya da bir smokin giymek gerekmektedir. Smokin ülkemizde yeni olarak kabul edilen bir giyim tarzı olmasının yanında birçok insan önemli günlerinde bunu giymeyi tercih ediyor. Ancak giymek isteyen bazı insanların smokin giyerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini tam olarak bilmiyorlar. Bu durumdan kurtulmak için yapılacakları öğrenmeniz hayatınızı kurtaracaktır. İlk defa Monte Carlo’da çıkan bu elbise ülkemizde genellikle düğünlerde giyilmektedir. Diğer ülkelerde erkekler bu kıyafetleri özel davetlerde de giymeyi tercih etmektedir. Smokinler siyah, mavi, bordo ve bej ile birlikte çok sayıda farklı renk seçeneği ile sunulmaktadır.

Smokin Tarzları

Smokin kullanmadan önce kaç farklı smokin çeşidi olduğunu bilmeniz gerekiyor. İki düğmeli, şal ve kırlangıç yaka olmak üzere üç farklı tarzı bulunmaktadır. Bu kıyafetin en başlıca aksesuarları kuşak, gömlek ve papyonlardır. Bu parçalar smokin tarzına göre özel olarak satın alınarak giyilebilir. Smokin genel olarak siyah renkte tercih edilmektedir. Ancak davetin durumuna göre bordo ve mavi renk olarak da tercih edilebilir.

Smokin sahibi olmak için illa bunu satın almanız gerekmiyor. Bir takım elbisenizin olması smokin sahibi olmak için yeterlidir. Pantolonlarının kenarlarını satenle kaplatmak ve ceketin yakalarını da satenle kaplatmak smokin sahibi olma konusunda atılacak ilk adımdır. Bu kıyafeti giyecekseniz mutlaka siyah bir rugan ayakkabınızın olması gerekiyor. Çünkü rugan ayakkabılar smokinin olmazsa olmazıdır. Bununla birlikte smokin kumaşına da dikkat edilmelidir. Siyah renkte bir smokin giyecekseniz mutlaka bej bir kuşak kullanmanız gerekiyor. Koyu renk smokinlerde papyon olarak altın rengi ve gümüş rengi papyonlar takmak doğru tercih olacaktır.

Smokini tamamlamak için son dokunuşlardan birisi de kol düğmeleridir. Doğru olanı smokin ile bütünleşik olacak kol düğmesidir. Kısa boylu erkeklerin smokin tercihlerini üç düğmeliler yerine iki düğmelilerden yana kullanmaları daha doğru olacaktır. Uzun boylu erkekler ise smokinlerini şal yakaya sahip olan modellerden yana kullanmalıdır. Bu sayede ortaya daha güzel ve doğru bir görüntü çıkmasını sağlayabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉