• PAYLAŞ

Para Kazanmak İçin Yapılacak Alternatif İşler Nelerdir?

  • 06/07/2017 - 12:07
  • 0 Yorum
  • 635 görüntüleme

Günümüz dünyasında para kazanmak hem daha kolay hem de farklı olabiliyor. Özellikle geçmiş yıllarda geçerli olan para kazanma yöntemleri yerini farklı sektörlere bırakıyor. Büyük alışveriş merkezlerinin kurulması ile birlikte mahalle bakkalları sadece günlük tüketilen ürünleri satan yerlere dönüşmesi bunlara en güzel örnek olacaktır. Bu sadece bakkallarla sınırlı değildir gelişen teknolojik sistemler ile internetin hayatına girmesi bizlerinde farklı yollardan bireysel olarak para kazanmamıza imkan tanıyor. Bu konuda size faydası olan bazı alternatif iş kolları hakkında bilgi vereceğiz. Birçok insan şu an için bu yöntemlerle para kazanılamayacağını düşünse de hatırı sayılır gelirler elde edenlerin sayısı giderek artıyor.

Sosyal Medyada Ürün Tanıtarak Para Kazanmak

Birçoğumuz sosyal medya kanallarını eğlenmek, gündemi takip etmek ve arkadaşlarımız ile iletişim halinde olmak için kullanıyoruz. Bu durumu paraya çevirme şansınız var. Ancak öncelikle takipçi sayınızın çok büyük rakamlara çıkması gerekiyor. Bir milyon takipçisi olan bir kullanıcı için para kazanmak çok kolay olacaktır. Ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok hit alırsınız, hit alma sayınız arttıkça hitleri paraya çevirme şansınız otomatik olarak artacaktır. Bunu yapabilmek için sosyal medya hesaplarınızı ve sayfalarınızı etkin bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Bu sosyal medya kanalları Facebook, Pinterest, Vine, Instagram, Twitter ve Blogger olarak sıralayabilirsiniz. Bu sayı günümüzde giderek artıyor ve bu şekilde takipçi sayınızı artırarak para kazanabileceğiniz platform sayısı giderek yükseliyor. Bu hesaplardan birisinde yüksek takipçi sayılarına ulaştıktan sonra ise ürünleri paylaşarak gelir satışa başlayarak gelir elde edebilirsiniz. Bu ürünler arasında makyaj malzemelerinden gıda ürünlerine kadar geniş bir yelpaze de satış yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarında Reklam Paylaşmak

Mutlaka sosyal medya da fenomen olmuş kullanıcılardan bir kaçını takip ediyorsunuzdur. Bu hesaplardan bazen genel hatları ile hesapla çok ilgisi olmayan paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımların neden yapıldığını o an tam anlamanız mümkün olmuyor. Ancak bu hesaplar anlaşmıştık oldukları insanların reklamlarını hesaplarında paylaşmayı tercih ediyorlar. Bunun karşılığında takipçi sayısına ve paylaşılan içeriğin etkinliğine göre ücret alıyorlar. Bu konuda kendinizi geliştirmeniz sonucunda milyonlarca takipçiye ulaşabilirsiniz. Ne kadar çok takipçinizin olması demek o kadar çok hesabınızın ve gelirinizin olması anlamına geliyor. 10 bin kişilik bir Facebook sayfasında bir paylaşıma kazanılacak gelir 10 TL olurken milyon beğenisi bulunan sayfa sahibi paylaşım başında 50 ila 100 TL talep edebiliyor. Sizde bu sayfalardan birisine sahip olmak istiyorsanız sürekli olarak çalışma yapmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde daha çok takipçinizin olmasını sağlayabilir ve bu sayede daha çok reklam paylaşarak gelir elde edebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Para kazanmak için çok sayıda alternatif yöntem bulunuyor. Bunlardan birisi de internet üzerinden ticaret yapmaktır. Artık üretmiş olduğunuz ürünleri satmak için herhangi bir pazara gitmenize ya da dükkan açmanıza gerek yok. Bunu gerçekleştirmek için basit birkaç yöntemi izleyerek bir e- ticaret sitesi açabilirsiniz. Bu site üzerinden istediğiniz tüm ürünleri rahatlıkla satabilirsiniz. Başlarda biraz zorlansanız da zaman ilerledikçe daha çok takipçiniz olacak ve ağınız genişledikçe para kazandığınız miktarda otomatik olarak artacaktır. E-ticaret sitesi kurmak için özel olarak hazırlanan sistemlerden birisini alarak sitenizi çok kısa sürede aktif bir hale getirebilirsiniz. Bu siteler üzerinden anlaştığınız diğer kurumların ürünlerini satarak sadece aracılık ücreti geliri elde edebilirsiniz. Bu sayede depolama ve ulaşım masraflarından otomatik olarak kurtularak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉