• PAYLAŞ

ATMLERE PARA YATIRMA LİMİTİ NE KADARDIR?

  • 19/04/2017 - 15:52
  • 0 Yorum
  • 867 görüntüleme

ATMLERE PARA YATIRMA LİMİTİ NE KADARDIR?

Bankalar aracılığı ile son durumda banka müşterileri tarafından yapılmakta olan finansal para yatırma işlemleri değişmeye uğramıştır. Durumun değişiklik göstermesinin sebebi banka müşterilerinin başka finansal durumlara ihtiyaç duyması olmaktadır. Banka üzerinden yapılmakta olan işlemlerin ister hepsi olsun ister birisi başka banka kanalları ile gerçekleştirme mümkün olabilmektedir. Banka müşterisi tarafından yapılan finansal işlemler adına kullanmış olduğu banka şubesi, internet bankacılığı, cep bank, müşteri hizmetleri gibi banka kanalları bulunmaktadır. Bu kanallardan internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri son zamanlarda faaliyet gösteriyor olmasına karşılık yine de eski tip banka hizmet kanalları daha çok kullanılmaktadır. Eski tip banka kanalları ise bankaların şubesi veya banka atm.leri olmaktadır. Uzun zamandan beri kullanılmakta olan banka şubesi veya banka atm.leri günümüzde ise aktif bir biçimde banka kanalı olarak hizmete devam etmektedir. Banka şubesinde ise zaman ve mekan bağımlılığı bulunmayan ve hizmet veren tek kanal banka atm.leridir. Bu sebepten dolayı en sık kullanılan banka hizmet kanalları arasında yer alır.  Bankalar bu hizmet kanalı sayesinde müşterilerine daha çok finansal destek imkânı sağlamaktadır. En çok kullanılan finansal hizmetler ise para yatırma ve para çekme hizmetleridir. Bankalara finansal hizmetleri gerçekleştirirken güvenlik açısından banka atm.lerine para yatırma ve çekme işlemlerinde limit koymaktadır. Limit koyulmasının temel nedeni tamamen müşteri güvenliğini sağlamak açısındandır. Bu nedenden dolayı finansal işlem gerçekleştirirken müşteriler bu limitlerin üzerine çıkamaz. Fakat eğer müşteri kendi rızası ile talep etmesi doğrultusunda ise atm.lerden para çekme veya para yatırma limitlerini yükseltebilirler ya da düşürebilmektedirler. Bir müşteri olarak bilinmesi gereken en önemli konu ise bu limitlerin üzerine çıkılamaz. Bankalar her zaman bu limitleri sizin güvenliğiniz açısından koyar.

Bankalarda Para Çekme Limitleri

İnsanlara finansal destek amaçlı olarak ülkemizde ve dünyada faaliyet gösterme olan birçok banka kuruluşu mevcuttur. Banka kuruluşları finansal destek ve hizmet sağlamak adına talepte bulunanlar için sizlere müşterisi olma koşulunu koyar. Ülkemizde ise şuanda her bir kişi bir bankada müşteri pozisyonunda bulunmaktadır. Bir banka ile finansal işlemler gerçekleştirmek başka bir bankadan finansal destek almayı engellemez. Bir kişi finansal hizmet alabilmek için birçok banka ile birlikte işlem gerçekleştirebilmektedir.

Bankalar finansal olarak hizmet vermek adına kendi müşterilerin farklı hizmet kanalları sunmaktadır. Bu durum hem bankanın iş yükünü hafifletmekte ve diğer yandan müşterinin de finansal hizmet açısından farklı kanallardan yararlanma fırsatı elde etmesini sağlamaktadır. Müşteriler bu durumda her zaman farklı finans ve ürün hizmet kanallarından faydalanma şansına sahip olacak ve bunları talep edebilecektir.

Müşteri tercihine bağlı olarak bu finansal hizmet kanalları belirlenir. Müşteriler almak istedikleri hizmet adına uygun olanı belirledikten sonra hizmet kanalını tercih eder. Bu kanallar arasında ise banka atm. lerinin çok sık kullanıldığını söylemiştik.

Örnek bir banka kuruluşu verilecek olursa Akbank atm. lerinde kartlı olarak para yatırma işlemi gerçekleştirildiğinde günlük olarak bir para limiti yoktur. Ancak kartsız para yatırma işlemlerinde ise günde en fazla limit 19,990 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti bankasında ise kartsız para yatırma işlem limiti ise günlük maksimum 12,000 TL olarak belirlenmiştir.

Ülkemizde birçok banka farklı isimler ile hizmette bulunmakta iken bazı bankaların müşteri potansiyeli oldukça yüksek seviyelerdedir. Ziraat bankası en yoğun müşteri kitlesine sahip olan ve ev yaygın olan bankalardan birisidir. Ziraat atm.leri para yatırma limiti olarak ta sizlerin gün içinde para yatırma olarak talep edeceğiniz limit doğrultusunda limiti belirler.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉