• PAYLAŞ

Ayrılık Konuşması nasıl yapılır?

  • 04/08/2016 - 15:19
  • 0 Yorum
  • 1485 görüntüleme

İnsanlar yalnız yaşama konusunda çok da becerikli canlılar değildir. Ne kadar yalnızlığı sevdiklerini söyleseler dahi mutlaka kendilerine bir eş bulmak zorundadırlar. Bu sevgili olur, flört edeceği birisi olur, eş olur mutlaka bir karşı cins ile temas etmesi gerekir. Bu günümüzde farklı şekillerde gerçekleştirme yolları bulunuyor. Yalnız kalmak günümüz şartlarında kişinin tamamen kendi istediği olmak zorundadır. Uzun konuşmalar sonucunda, saatlerce bakışmaların ardından sonunda bir sevgili bulmayı başarıyorsunuz. İlk zamanlarda çok mutlusunuz çünkü dış güzelliğine aldanarak beğendiğiniz kişinin iç yapısının size pek de uygun olmadığını kısa sürede farkına varıyorsunuz. Kırılma anı burada yaşanıyor.

ayrilik-konusması-nasıl-yapılır

Onu elde etmek için çok çaba harcadığınız kişiden ayrılmaya karar veriyorsunuz. Ancak nasıl ayrılacağınız konusunda hiçbir fikriniz yok. İnsanlar genelde gel açıkça söyle anlarım derler ancak kimse terkedilen olmayı kabul etmez. Peki, iyi bir karşıyı en az incitecek ayrılık konuşması nasıl yapılır. İlişkinizi tamamen bitirmeden önce bundan emin olmalısınız. Herhangi bir tereddüt yaşıyorsanız bundan emin olmadan konuşmayı yapmayın. Ayrılık konuşmasını sadeleştirmeyin. Onun için özel bir yer ve zaman belirleyin konuşmayı orada yapmaya çalışın. Konuşmadan çekinmeyin uzun uzun konuşun. Konuşmak kısa ve net bir şekilde ayrılmak istiyorum deme noktasına gelmeden karşınızda ki insanı ayrılığa hazırlayacaktır. Belki de onun da size karşı aynı hisleri artık beslemediğini bu konuşma sayesinde öğrenebilirsiniz.

Ayrılık konuşmalarında insanların yaptıkları en büyük hata genellikle lafı uzatmaları ve dolaylı yoldan anlatmak istemeleri oluyor. Kesin bir sonuç istediğiniz bir konuşmaya başlarken kesin cümleler kurmaya çalışın. Artık seni sevmiyorum galiba diye biten bir cümle kurarsanız karşınızda ki insanı şüphelendirirsiniz. Bunun için Sanırım ile başlayan cümleler kurmayın ve cümlenizi galiba ile bitirmeyin. Dürüst olmaya çalışın, neden bu duruma geldiğinizi açıklayın ve durumun size nasıl bir zarar verdiği konusunda detaylıca açıklamalarda bulunun. Konuşma sonrası ayrılık devresine hazırlıklı olmalısınız. Özellikle erkekler ayrılık sonrasında ikinci bir şans için baskı yapacaklardır. Bu baskıya hazırlıklı olun ve verdiğiniz kararın sonuna kadar arkasında durmaya çalışın.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉