• PAYLAŞ

Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

  • 04/08/2016 - 15:12
  • 0 Yorum
  • 1240 görüntüleme

Bir yere hediye götürmek istediğinizde ya da çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediye aldığınızda onu güzel bir şekilde paketlemek istersiniz. Ancak bu sayede hediyenin bir anlamı olacağını düşünürsünüz. Ama genel olarak hediye paketleri aynı şekilde olmaktadır. Çünkü dış kaplama için kullanılan paketler standart bir üretim tercih edildiği için aynı ortamda aynı hediye paketi ile görülme olasılığınız var. Bu gibi durumlar yaşamamak için ya da karşınızda ki insana daha fazla değer verdiğiniz göstermek için kendi hediye paketinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için birkaç malzeme sizin için yeterli olacaktır.

hediye-paketi-nasıl-yapılır

Malzemeler; renkli bir karton( renk tercihi size kalmış), simli bir kalem, çift taraflı bant, sim, desenli bant ve renkli kalemler.

Malzemelerimizin tamamını tek bir hediye kutusu için kullanabileceğiniz gibi isterseniz farklı kombinler yaparak farklı hediye paketleri ortaya çıkarabilirsiniz. Bizim size anlatacağımız hediye paketini küçük dokunuşlar ile daha farklı bir hale getirebilirsiniz. Şimdi kendi orijinal hediye kutumuzu yapmaya başlayalım. İlk adım olarak kartonumuzu elimize alıyoruz. Hiçbir kesme işlemi yapmadan simli kalem ile üzerine farklı desenler oluşturuyoruz. Çocukluğunuz resim dersinde mutlaka basit kuşlar ya da bulutlar yapmışsınızdır. Bunları üzerine çizerek farklı bir tarz ortaya çıkarabilirsiniz.

İkinci adım olarak yapacağınız hediye paketinin üzerine hediyeyi vereceğiniz kişinin baş harfini yapıştırabilirsiniz. Bunun için hediyeyi kaplayacağınız farklı bir renk tercihinde bulunun. Harfi çıkaracağınız kısmı kalem ile çizin ve bir kesici yardımı ile düzgünce kesin. Daha sonra altını çift taraflı bant ile yapıştırın. Bundan önce harfin üzerini güzelleştirmek için temiz bir yere koyun ve üzerinde simi gezdirin. Daha sonra simin içinden kaldırın. Arka yüzüne yapıştırdığını çift taraflı bant’ı çıkarın ve istediğiniz yere yapıştırın. Hediye paketinin üzerinde ki desenler tamamen sizin elinizde olduğu gibi harfin nasıl duracağı da size kalan bir seçenek olacaktır. Belki de hediyenin içeriğinden daha dikkat çekici bir hediye paketi yapabileceksiniz. Kalem ve desenli ipler sayesinde hediyenizi daha güzel hale getirebilirsiniz. Bu kadar özen göstermeniz arkadaşınızı hediyenizden daha çok mutlu edecektir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉