• PAYLAŞ

Araç Muayenesi nasıl yapılır?

  • 04/08/2016 - 15:09
  • 0 Yorum
  • 965 görüntüleme

Araba almak bazı işleri düzenli olarak yapmanız gerektiği anlamına geliyor. Her yıl ya da 2 yılda aracınız ile trafikten bir sorun yaşamadan hareket etmek için düzenli olarak yaptırmanız gereken şeyler var. Her yıl düzenli olarak araç sigortanızı yaptırmalısınız, her yıl 2 sefer MTV ödemesi yapmalısınız. Son olarak ticari araçlarda 1 yılda diğer araçlarda 2 yılda yapılması gereken araç muayenesini yaptırmanız gerekiyor. Araç muayenesi yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı detaylar var. Bu yazımızda sizlere araç muayenesi nasıl yapılır onu anlatacağız. Muayene işlemleri özelleştirilmesi ile birlikte 2009 yılına kadar karayollarının yaptığı bir iş olmaktan çıktı ve TUVTÜRK tarafından tüm ülkede yapılmaya başlandı.

araç-muayenesi-nasıl-yapılır

Bu şirketin hayatımıza girmesi ile birlikte muayene işlerine bazı standartlar getirildi. Bu standartları sağlamayan araçlar muayeden geçemiyor. Özel bir sistem kurulması sayesinde tüm araçlar konusunda uzman çalışanlar tarafından detaylı bir şekilde inceleniyor. Bu incelemelerden kalmak istemiyorsanız aracınızı muayeneye götürmeden önce sizler bir bakım yapmalısınız. Bakımızın içinde en çok dikkat etmeniz gereken yerler, lastiklerinizin durumu, far ayarlarınızın olup olmadığı, fren konusunda aracınızda sıkıntı yaşanıp yaşanmadığı, motorda bir sıkıntı olup olmadığı, silecekler ve yan aynaların durumuna özellikle dikkat etmelisiniz. Eğer muayeden kalırsanız bu saydıklarımız arasındakiler nedeniyle aracınızda sorun var demektir.

Bir sorun nedeniyle muayeden kalırsanız bir ay içinde o sorunu tamir ettirerek geri gelebilir ve hiçbir ücret ödemeden aracınızın muayenesini tamamlayabilirsiniz. Araç muayenesine gitmeden önce araç sigortanızın yapılmış olması ve üzerinde hiçbir borç bulunmuyor olması gerekiyor. MTV, Trafik cezası gibi borçlar olmalıdır. Araç muayene esnasında uzun saatler beklemek istemiyorsanız TUVTÜRK’ün size sunduğu randevu sisteminden yararlanabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden giriş yaparak araç muayenesine gitmek istediğiniz tarihi belirleyerek o tarihe randevu alabilirsiniz. Eminiz sizlerde bu konuda bazı sıkıntılar yaşamışsınızdır. Ancak yıllar ilerledikçe hizmet seviyesini daha yükseğe çıkarmayı amaçlayan firma giderek insanları işini kolaylaştıracak kararlar alıyor. Aracınız eğer muayeneden kalırsa bu ağır kusur nedeniyle olacaktır, hafif kusur aracın muayeneden kalmasına neden olmayacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉