• PAYLAŞ

Steve Jobs’dan 5 öneri ile nasıl girişimci olunur?

  • 04/08/2016 - 14:38
  • 0 Yorum
  • 977 görüntüleme

Kurduğu şirket ile yüzyıllık şirketleri kısa sürede geçmeyi başaran ve tarzı ile herkesi kendine hayran bu adam yakın zamanda aramızdan ayrılmıştı. Sadece ailesine değil dünyaya bırakmış olduğu miras gelecekte farklı alanlara yönelmemiz konusunda bizlere ilham sağlıyor. Bu yaptığı işin buralara gelmesinde içinde bulunan girişimci ruhunun çok büyük etkisi bulunuyor. Bu ruhun sağladı hep ileri gitme fikri onu diğer insanlardan bir adım öne taşımayı başardı. Günümüzde akıllı telefon piyasasında bulunan her marka onun ileri görüşlülüğü sayesinde kendini geliştirmeyi başardı. Bu adam farklı bir şeyler yapmak isteyen ancak için de gerekli ateşi bulamayan girişimcilere 5 öneri sunuyor.

Steve-Jobs

  1. Dünyada ki herkes size karşı gelse de aklınıza koyduğunuz şeyi mutlaka gerçekleştirin. Çünkü bazen insanlar iyinin ne olacağı konusunda klişelerin dışında düşünemezler. Yüzyılın başında icat edilen telefon ve otomobil için söylenen sözler hala aklımızda. Jobs, kimi zaman hayatın bizleri zorlayabileceğini söylüyor. Bu durumlarda inancımızı kaybetmemeli ve yolumuza aynı hırs ve istek ile devam etmemiz gerektiğini söylüyor.
  2. Herkes kaybedebilir. Ne olursa olsun kaybetmekten korkmamalısınız. Eğer hayatınızda kaybedeceklere odaklanırsanız bir adım ilerisi için adım atamazsınız. Bu konuyla ilgili yılda 250 milyon dolar kaybetmenin ne olduğunu biliyor. Bana inanın karakteriniz kaybetmek sayesinde daha güçlü olacaktır.
  3. Yapacağınız işi yapmak için motive olurken bunun kaynağını para yapmayın. Zaten severek hayata geçirmek istediğiniz iş size para kazandıracaktır. Önemli olan onu hayata geçirerek başarılı olmak fikrini benimseyin. Mezarda yatan dünyanın en zengin adamı olmak istemiyorum yatağa yattığımda güzel işler yaptığımı düşünmek istiyorum diyor bu konuda.
  4. Basitlik ve yenilikçi olmak girişimci olmak isteyenlerin olmazsa olmazlarıdır. Müşteri odaklı hareket etmemenizi söylüyor. Siz yeni bir ürün çıkarırken onlar çoktan farklı bir şey isteyeceğini söylüyor.
  5. Zaman çok önemlidir. Onu iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Hayatımızın çok kısa olduğunu ve bunu sadece öldüğümüzde anlayacağımızı söylüyor. Bunun için yapacağınız işlerde zamanımızı iyi değerlendirmemiz gerektiği söylüyor. Steve Jobs bu öneriler ile şu an hayatta olmasa dahi yüzyıllarca unutulmayacak karakterler arasına kendisini yazdırmayı başardı.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉