• PAYLAŞ

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

  • 04/08/2016 - 15:33
  • 0 Yorum
  • 952 görüntüleme

Fazla kilolarımızdan kurtulmak bazen çok büyük sorun olabiliyor. Bu konuda insanlara verilen çok sayıda tavsiye var. İradesine hakim olan ve diyete sadık kalan insanlar belirli bir süre içerisinde kilo vermeyi başarıyorlar. Her yıl farklı bir diyet popüler oluyor. Bu yıl popüler olan diyet olan dukan diyeti kilo vermek isteyenler için çok farklı bir yol haritası çiziyor. İstediğin kadar ve istediğin zaman ye mottosu ile ortaya çıkan diyet birçok kişinin anında dikkatini çekmeyi başardı. Çünkü diyet yapmak kilo vermek için çok önemli olsa da yemekten kısmak her zaman gerçekleşen bir durum değildir.

dukan-diyeti-nasıl-yapılır

Fransa dan ortaya çıkan bu diyetin uygulayan Fransız kadın sayısı milyonu geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bir karbonhidrat diyeti olmadığı sadece protein diyeti olduğunu söyleyebiliriz. Bu diyetin menüsü genellikle süt ve süt ürünleri, yağsız proteinler, balık ve kümes hayvan etlerinden oluşuyor. Diyet farklı aşamalardan oluşuyor. İlk 10 gün uygulayacağınız diyetin menüsü Et, balık, yumurta ve yağsız olacak süt ürünlerinden oluşuyor. En az 3 kilo vermeniz gerekiyor. İlk aşamayı başarı ile geçirdikten sonra 2. Aşama da diyetimizin içerisine sebze ve protein günleri yapabilirsiniz. Bu günlerde tüketeceğiniz sınırsız sebze günleri yapmakta serbest olabilirsiniz. 3. Aşamaya geçtiğinizde diyetinizi çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Sebze ve protein’in yanı sıra bir iki dilim ekmek ve biraz da meyve yiyebiliyorsunuz.

İlk 3 aşamayı başarı ile tamamladıktan sonra sıra geldi 4. Aşamaya. Bu aşamaya geldiğiniz istediğiniz her şeyi sınırsız bir şekilde yiyebilirsiniz. Ancak sizden istenen bir şey var. Her Perşembe sadece protein günü yapmanız olacak. Sadece birinci aşamada yaptığınız diyetin aynısını uygulamanız gerekiyor. Dukan diyetinin içeriğini ve detaylarını rahatlıkla öğrenerek uygulayabilirsiniz. Bu diyeti gerçekleştirirken bazı önemli kurallara dikkat etmelisiniz. Günlük olarak en az 1,5 litre su içmelisiniz. Gün içinde mutlaka 20 dakika hızlı bir şekilde yürümelisiniz.  Yemek hazırlarken tüm sıvı yağlardan ve tereyağından kurtulmalısınız. Bu kuralları dikkat ederek çok zor gibi görünen kilo verme olayını gerçekleştirmiş olacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉