• PAYLAŞ

Bali Masajı Nasıl Yapılır?

  • 16/09/2016 - 16:20
  • 0 Yorum
  • 1681 görüntüleme

Masaj yaptırmak insanın rahatlamasına bir süre olsun gerginlikten kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Çok sayıda masaj şekli vardır. Günümüzde popüler olan masajlardan birisi de Endonezya’nın turistik adası Bali’den ismini alan Bali Masajıdır. Bu masajı diğer masajlardan farklı kılan daha sert el teknikleri kullanılarak masajın yapılıyor olmasıdır. Ayrıca bu masaj yapılırken yardımcı etkisi olduğu düşünülerek aromaterapi uygulamalarda vücuda uygulanır.

Masajın içeriğinde aromatik yağlar, bitkiler ve volkanik taşlar bulunuyor. Ayrıca yüksek vitamin deposu olan meyvelerde kullanılıyor. Bu masaj yapılırken amaçlanan insan vücudunun da ki kan dolaşımını hızlandırmak amaçlanıyor. Bu sayede vücudun rahatlatılması amaçlanıyor. Peki, bu rahatlatıcı masaj tam olarak nasıl yapılıyor. Yapılırken nelere dikkat edilmelidir ve kime yaptırılmalıdır bu sorunların cevaplarını sıra ile cevaplayalım.

Bali Masajı Nasıl Yapılır?

Bu masajı yapmak için öncelikle özel eğitimini almış insanları tercih etmenizi tavsiye etmeliyiz. Çünkü el teknikleri bu masajda çok önemlidir. Basit masajlarda küçük ve nazik dokunuşlar yapılırken bu masajda daha sert ve insanda ki kan dolaşımını hızlandırıcı etki yapacak el hareketleri kullanılmaktadır. Kan dolaşımının hızlanması ile birlikte dokuların beslenmesi sağlandığı gibi kasların gevşeyerek rahatlamasına da yardımcı olmaktadır.

bali-masaji

Her masajın kendine ait bir bölgesi vardır. Bali masajında odaklanan bölgeler ayaklar, eller ve baş bölgesi olarak dikkat çekmektedir. Tüm masajlara genellikle sırt bölgesinde başlanırken bu masaja diğerlerinden farklı olarak ayaklardan başlanmaktadır. Bunun nedeni olarak ayakların altında tüm vücuttaki sinir uçlarını uyaracak bağlantıların olmasıdır. Sadece ayaklara yapılan masaj bile insanların rahatlamasına ve gevşemesine yardımcı olmaktadır.

Sadece teknikler değil masaj esnasında kullanılan malzemelerde masajı farklı kılmaktadır. Vücudumuza sürülecek olan karışımın içerisinde Hindistan cevizi, zencefil, bal, yoğurt, ananas, lavanta gibi bitkiler kullanarak hazırlanan karışımlar kullanılmaktadır.

Bali masajının yaptırmanın faydalarını sayalım. Birçok sefer söylediğimiz gibi kan dolaşımın hızlanmasına yardımcı olur. Vücutta bulunan kötü maddelerin atılmasına yardımcı olur. Ölen derilerin temizlenmesine yardım eder ve daha canlı bir cildin oluşmasını sağlar. Sadece fiziksel rahatlama değil yapılan kişiye psikolojik olarak da rahatlama hisse kazandıracaktır.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 1.8]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉