• PAYLAŞ

Balla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 31/08/2016 - 22:00
  • 0 Yorum
  • 926 görüntüleme

Saçlarımız bizim için çok önemlidir. Onlara iyice bakmak isteriz bu sayede daha güzel görüntü elde edeceğimize inanırız. Bu konuda çok farklı şekilde çalışmalar yapan insanlar var. Saçlarının daha kuvvetli olması, daha iyi görünmesi ve uzun süre dökülmemesi için çok farklı uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaların birçoğu saçların güçlendirilmesi için çok önemlidir. Yarar sağladıklarını söylememiz gerekiyor. Biz bu yazıda sizlere Bal ile saçlarınıza nasıl bakım yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Bal ile saçınıza bakım yapmanın ne faydası olacağını sizlere yazalım.

Balın yapısında birçok vitamin bulunmaktadır. Bu vitaminler saça birçok konuda yardımcı olmaktadır. Bu vitaminler B vitamini, magnezyum, fosfor ve demir olarak sayabiliriz. Bu maddelerin farklı şekillerde saça uygulanması ile saç dökülmesi, kepeğin önlenmesi, saçlarının yıpranmadan oluşan zararların engellenmesi, saçlara parlaklık kazandırılması ve saçın nemlendirmesini yardımcı etkisi bulunmaktadır. Bu etkilerin hepsini sağlamasını istiyorsanız yazımızın devamında size anlatacağımız bal ile yapılacak maske uygulamasını dikkatli bir şekilde okumanız gerekiyor.

balla-sac-bakimi

Bal ile yapılan bakım maskeleri

Bu maskeyi yapmamız için ilk olarak malzemeleriniz hazır olması gerekiyor. Bu maskenin adında anlaşılacağı üzere 1 Çay kaşığı Bal ve 1 tatlı kaşığı Zeytinyağı olarak malzemelerini sayabiliriz. Bu ikisinde hariç ekstra bir malzeme kullanmanıza gerek yok.

Bal maskesinin hazırlanması çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Bu iki malzeme tek bir kabın içerisine koyulur ve iyi bir karışım elde edene kadar iyice karıştırılır. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra bir fırça yardımı ile saça ve saç köklerine uygulanır. Bu şekilde tüm saç bal maskesi ile kaplanacak şekilde yapılmalıdır. Bundan sonra bu maske saçımızda yarım saat boyunca durmalıdır. Bu süre dolduktan sonra ılık su yardımı ile bal karışımı saçımızdan iyice temizlenene kadar iyice durulanmalıdır. Bu saça parlaklık kazandırmak için uygulanacaktır. Haftada bir kez yapılması yeterli olacaktır.

Bal ile yapabileceğimiz çok farklı maskeler bulunuyor. Bu malzemelerin hazırlanışı bal ile yanına katacağınız ekstra bir madde ile özelliğini kazanmaktadır. Kolayca saçlarınızın bakımını kendi imkânlarınız ile yapmış olacaksınız. Sağlıklı ve dikkat çekici saçlar isteyenler baldan vazgeçmemelidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉