• PAYLAŞ

Windows 10 Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

  • 31/08/2016 - 20:00
  • 0 Yorum
  • 1257 görüntüleme

Windows 10 işletim sisteminin kullanıma sunulması ile beraber gelen yeni özelliklerin yanı sıra yeni sorunlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Windows işletim sistemlerinin eski versiyonlarında yaşana mavi ekran sorunu Windows 10 işletim sistemlerinde başka bir sorun olarak siyah ekran hatası olarak karşımız çıkmış durumda. Bu sorunlarla karşılaşan kullanıcıların sayısının artmasıyla üzerinde bir araştırma yaparak sizlere çözümünü sunmaya çalışacağız. Sizlere önereceğimiz adımları takip ederek siyah ekran sorunundan kurtulabilirsiniz.

Hızlı Başlatma Seçeneğini Devre Dışı Bırakarak Windows 10 İşletim Sisteminde Siyah Ekran Sorununun Çözümü;

Bu yöntemi doğru olarak uygulamayabilmek için Windows İşletim Sisteminizi Güvenli Mod’da başlatmamız gerekmektedir. Windows 10 işletim sisteminizi Güvenli Mod olarak başlatmak için sisteminizi yeniden başartıyorsunuz ve ardında F8 tuşuna ardı ardına basın ve açılan sekmeler üzerinden güvenli moda geçiş yapın.

Windows işletim sisteminizi Güvenli Mod ile başlattıktan sonraki aşamada Başlat sekmesine tıklatarak menüye giriş yapıyoruz ve ardından Denetim Masası sekmesine giriş yapıyoruz.

Açılan Denetim Masası sekmesi içerisinden Güç Seçenekleri sekmesine ve çıkan seçenekler arasından Güç düğmesine basıldığında ne yapılacak sekmesine tıklatın.

windows-10-siyah-ekran-sorunu-nasil-cozulur-1

windows-10-siyah-ekran-sorunu-nasil-cozulur-2

Açılan yeni sekme üzerinden Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir sekmesine tıklayın.

windows-10-siyah-ekran-sorunu-nasil-cozulur-3

Açılan pencere içerisinde bulunan kaydırma çubuğu yardımı ile sayfayı aşağıya çekin ve Kapatma ayarları başlığı altında yer alan Hızlı Başlatma aç sekmesinin hemen yanında yer alan onay tikini kaldırın.

windows-10-siyah-ekran-sorunu-nasil-cozulur-4

Pencerenin en altında yer alan Değişiklikleri kaydet sekmesine tıklayın ve yapılan bütün ayarları kaydedin. Ardından yapmanız gereken işlem bilgisayarınızı normal olarak yeniden başlatın. Windows 10 işletim sistemindeki siyah ekran sorunu genel olarak çözülecektir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉