• PAYLAŞ

Maddi İsteklerinizi 5 Adımda Nasıl Elde Edersiniz?

  • 01/09/2016 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 851 görüntüleme

Herkesin gerçekleştirmek istediği en az bir hayali vardır. Bazen bu hayalleri gerçekleştirmek istemekten daha çok maddi durumun imkan sağlaması gerektirmektedir. Ancak ülke şartlarına baktığımız maddi olarak istediğini istediği zaman yapabilen insan sayısının çok az olduğunu söyleyebiliriz. 79 milyonluk ülkenin 1000 de 1’i bu konumdadır diyebiliriz. Bu kesin bir bilgi değildir, kabaca söyledik. Daha fazla ya da daha az da olabilir.

Gene de bu durum hayallerinizden vazgeçmenize neden olmamalıdır. Bunun için ekonomik şartlarınızı zorlamanıza nede olacak hayalini gerçekleştirmenize yardımcı olacak 5 adımı sizler için yazacağız.

İstediğiniz şey tam olarak ne

İnsanlar isteklerini belirleme konusunda çoğu zaman tedirginlik yaşıyor. Hedef belirlemek onu gerçekleştirmede insanlara çok büyük katkı sağlamaktadır. Bu katkıyı sağlamak istiyorsanız bir hedefi mutlaka belirlemelisiniz. Örneğin bir cep telefonu almak istiyorsanız ve bunu kısa sürede yapmak istiyorsanız bunu kendinize hedef olarak koymalısınız.

maddi-isteklerinizi-5-adimda

Bütçe hesabı

Ülke genelinde insanlar genellikle kıt kanaat geçindikleri için maddi imkan gerektiren hayallerini gerçekleştirmek onlar için çok zor olabiliyor. Ancak gene de düzgün bir bütçe hesabı yaparak hayallerinizi gerçekleştirme konusunda belirli noktalara gelebilirsiniz. İş yerinize özel araba ile gidiyorsanız onun yerine toplu taşımayı tercih edebilir ya da gereksiz bir harcamanızı yok sayabilirsiniz. Bunun için sigarayı örnek gösterebiliriz.

İstediğin canlı tutulması

İnsanların hayallerinin gerçekleştirmelerinin en büyük nedeni onu canlı tutmalarıdır. Sürekli olarak tekrarlayın ve onu gerçekleştirme konusunda kendinize inanç aşılayın. Atalarımız ne demiş kırk kez bir şeyi istersen olur demişlerdir. Bakarsınız sizinki de olur.

Ek Gelir

Gelir durumunuz ne yaparsanız yapın hayalinizi gerçekleştirme konusunda size elverişli bir ortam sağlamıyorsa bunun için ek gelir elde etmeyi deneyebilirsiniz. İşiniz de sonra evde ya da dışarıda yapabileceğimiz kısa süreli işlerden gelir elde etmeyi düşünebilirsiniz. Bu işi yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Sabır

Sabırlı olmak tüm işlerin anahtarıdır. Hayallerinizi gerçekleştirmek için sabırlı olması ve bu konuda o sabırla çalışmalısınız. Eninde sonunda sabrınızın karşılığını alabileceksiniz. Bu da hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉