• PAYLAŞ

Bandana Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • 19/05/2017 - 20:00
  • 0 Yorum
  • 1024 görüntüleme

Bazı küçük aksesuarlar ve kıyafet parçaları tüm stilimizin bir anda değişmesine neden olabilir. Ne tür elbise giyersek giyelim eğer o parçayı kullanırsak otomatik olarak farklı bir görüntüye adım atmış oluruz. Bu parçalardan birisi de bandanalardır. Ülkemizde yaz aylarında kullanılan bir giyim aksesuarı olsa da özellikle Avrupa ve Rusya bölgelerinde sıklıkla tercih edilen bir parçadır. Sadece bir aksesuar olarak değil aynı zamanda farklı konularda yardımcı olması nedeniyle de kullanılmaktadır. Bunlardan bir kaçı rüzgarı kesmesi, hızlı kuruması, esneme payının olması, güneşten koruyabilmeniz ve en önemlisi de anti bakteriyel bir yapıya sahip olmasını örnek gösterebiliriz. 15’den fazla kullanım şekli bulunmaktadır.

Bandanlar Neden ve Nasıl Kullanılır?

Bir moda akımı olarak ortaya çıkmamasına rağmen günümüzde moda için önemli parçalardan birisi olarak kullanılabilmektedir. Kadınlar ve erkekler saçlarını tamamen bunlarla sarabilmektedir. Bunu yapan erkekler arasında en ünlüsü spor yorumcusu Ali Ece’dir. Bu konuda istikrarlı bir yapısı bulunmaktadır. Kadınlar genelde saçlarını toplamak ve hanım hanımcık bir görüntü ortaya çıkarmak için bu yöntemi tercih etmektedir. Çok farklı renkleri olması ve takan kişiye sportif bir görünüm kazandırması nedeniyle tercih edilmektedir. Ancak ilk kullanımlarda biraz garip bir his verdiği için insanların sıklıkla tercih etmedikleri bir üründür. Bir kere kullanmaya alışanlar ise ondan kesinlikle vaz geçememektedir.

Özellikle kullanım alanların başında motosiklet ve bisikletçiler ilk sırada gelmektedir. Çünkü boğaza bağlanan bandana ile ağız ve burun bölgesinin rüzgar nedeniyle zarar görmesi engellenebilmektedir. İşlem bittikten sonra ise bandana boyun bölgesine geri çekilerek farklı bir tarz sağlanmaktadır. Nemi hızlı emmesi nedeniyle terlediğimiz anlarda kullanmak için de kullanabilmesi bir avantajdır. Çok sayıda renkte ve boyunda bandana olması bir aksesuar olarak kullanan kadınların sayısını da otomatik olarak arttırmıştır. Gözlük çerçevesi ile uyum içinde olan, çantası ile aynı renge sahip olarak farklı kombinlerin tamamlayıcısı parçası olarak kullanılabilmektedir. Aykırı giyim tarzları için özellikle farklı şekillerde kullanılması nedeniyle de tercih edilmektedir. Bileği sararak kullananlarda mevcuttur. Nasıl kullanacağınız tamamen sizin kontrolünüze kalmıştır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉