• PAYLAŞ

Bankalara ATM Yeri Kiralayarak Para Nasıl Kazanılır ?

  • 29/10/2016 - 10:27
  • 0 Yorum
  • 1072 görüntüleme

Bankalara ATM Yeri Kiralayarak Para Nasıl Kazanılır ?

Hayatın zor şartlarında siz okuyucularımıza ek gelir sağlayacak iş fikirlerini, yeni iş kollarını ve fırsatlarını aktarmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere oldukça sağlam bir kiracı olan bankaları önereceğiz. Son zamanlarda oldukça iyi gelir kaynağı olan bankalara ait ATM cihazlarına alan kiralama konusunda sizlere detaylı bilgileri aktaracağız.
bankalara-atm-yeri-kiralayarak-para-nasil-kazanilir-3

Her ay düzenli olarak ve bir maaş gibi kira almak isteyenlere yeni iş kapısı olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar kendi ATM cihazlarını kurmak için kiraladıkları ala için maaş gibi kira ödüyorlar. İşlek cadde üzerinde, yaya trafiğinin fazla olduğu alanlarda ATM kurmak isteyen bankalar, esnafların kendi işyerleri içerisinde yer kiralama karşılığında 2 bin liradan fazla kira ödemeyi kabul ediyorlar. Bu sayede iş yerinizin küçük bir yerini kiralama işi yaparak  maaş gibi para kazanma fırsatı doğduğunu söyleyebiliriz.

Trafiği işlek olan caddelerde yer almak isteyen bankaların neredeyse tamamı, gözüne kestirmiş oldukları dükkan sahipleriyle anlaşıp işyerinin bir küçük bir kısmına ATM cihazlarını yerleştiriyorlar. Ülkemizde giderek yaygınlaşmaya başlayan ‘Dükkan tipi ATM’ cihazları hem kira geliri sağlamak isteyen esnafa hem de bankalara oldukça iyi kazandırıyor.

Yazımızı devam ederken kafanızda banakların ATM cihazlarını iş yerine nasıl koyuluyor ? Hangi bankalar ATM cihazları için yer arıyor ? Benim iş yerim ATM cihazı koymak için uygun mu ? Banka ile nasıl iletişime geçerim ?  gibi bir çok soru olduğunu biliyoruz. Merak etmeyin sorularınızı detayları ile cevaplayacağız.

İş yerinizi yazımızda belirttiğimiz kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsanız genel olarak izlenen yol ; mülk sahibi olarak ilan vererek ‘Ana cadde üzerine ATM için uygun dükkan’ duyurusu yayınlamanız gerekiyor. Sizin iş yeriniz merkezi bir noktada ise yer almak isteyen bankalar da bu teklifleri değerlendirerek size geri dönüş yapıyor.

bankalara-atm-yeri-kiralayarak-para-nasil-kazanilir

İlk yöntemin haricinde bu konuya el atmış bir çok emlak firması bulunuyor, herhangi bir emlak firması ile anlaşarak banka ile iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Akbank, Finansbank bu alanda oldukça iddialı olan bankalar arasında. Mülkünüzün bu iş için son derece uygun olduğunu düşünüyorsanız direk olarak bankaların genel merkezlerine telefon açarak iletişime geçmeniz de olası.

Bankalar genel olarak işlek cadde ve trafiğe kapalı ama yoğun yaya trafiği olan iş yerlerinin yanı sıra kendi şubelerinin olmadığı yerleri de tercih ettiğinin altını çizelim. Sizinle iletişime geçen banka yetkilileri mülkünüze bilirkişi göndererek inceleme yaptırıyor ve istenen kriterler karşılanıyor ise mülk sahibi ile kira kontratı yapılıyor.

Son zamanların iyi ek gelir kaynaklarından olan bankalara ATM alanı kiralama işi için sizin de mülkünüzün uygun olduğunu düşünüyorsanız iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bol kazançlı günler dileğiyle.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉