• PAYLAŞ

İOS 10 ‘da Bildirimlerin Kaybolma Sorunu Nasıl Çözülür ?

  • 29/10/2016 - 03:39
  • 0 Yorum
  • 1001 görüntüleme

İOS 10 ‘da Bildirimlerin Kaybolma Sorunu Nasıl Çözülür ?

Apple firmasının son sürüm işletim sistemi olan iOS 10’da bildirim uyarıları artık daha farklı çalışıyorlar. Bu yeni olan özellik Apple’ın WWDC etkinliğinde yaptığı tanıtım da üzerinden geçtiği noktalardan biri olmadığını söyleyebiliriz. Yani asıl olarak bu yenilikten haberdar olmanın tek yolunun iOS 10 işletim sistemini bir süre kullanmış olmak.

 

ios-10-da-bildirimlerin-kaybolma-sorunu-nasil-cozulur-1

İOS işletim sistemlerinin daha eksi sürümlerine baktığınızda sadece iki tip olan bildirim seçeneklerinden birini kullanmak mümkün oluyordu ; Başlıklar ve bir diğeri Uyarılar. Fakat iOS 10 işletim sistemi ile Uyarılar seçeneği tamamen değiştirildi, aslında adı aynı kalmış olmasına rağmen bambaşka bir stil haline dönüştürüldü. Uyarılar eskiye göre çok farklı, artık gelen bildirimleri ekranın tam ortasında göstermesi yerine ekranın tepesine yerleştiriyor ve kullanıcı özellikle fiziksel olarak müdahale etmediği zaman bildirim aynı yerde kalmaya devam ediyor, yani asla kaybolma diye bir şey yok. Başlıklar özelliğinin tam aksine bildirimlerin otomatik olarak gizlenmesini istemeyen kullanıcılar için yerinde bir seçenek olarak düşünüldüğünü söyleyebiliriz.

İphone cihazlarında iOS 10 işletim sisteminizde almış olduğunuz bildirimlerin ekranda görünmemesi sorunundan rahatsız oluyorsanız bu sorunun çözümü aslında son derece basit. Bu işlem için yapmanız gereken cihazınızın ana ekrandan Ayarlar sekmesine giriş yapıyorsunuz bu aşamadan sonra bildirimleri otomatik olarak gizlenmeyen uygulamayı veya uygulamaları seçerek bunların bildirim biçimlerini Uyarılar ayarından çıkararak Başlıklar olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

ios-10-da-bildirimlerin-kaybolma-sorunu-nasil-cozulur-2

-iPhone veya iPad‘ cihazınızın ana ekranı üzerinden Ayarlar sekmesine giriş yapın.

-Ekranınızın üst kısmında yer alan kırmızı logolu olan Bildirimler sekmesine giriş yapın.

-Örnek olarak, söz konusu olan uygulama WhatsApp ise liste üzerinden bunu bularak giriş yapın.

-Giriş yaptığınız ayarlardan Kilitli Değilken Uyarı Stili sekmesi altında bulunan Başlıklar sekmesini uyarı ayarını seçin.

Eğer cihazınızda tamamen bildirim görmek istemiyorsanız ayarlardan Yok‘u işaretlemeniz yeterli olacaktır.

ios-10-da-bildirimlerin-kaybolma-sorunu-nasil-cozulur-3

Yaptığınız işlem sonrasında bildirimlerinizin kaybolma sorunu ortadan kalmış olacak. İOS 10 işletim sistemine geçiş yapan bütün kullanıcıların sıkıntı yaşadığı sorunların başında gelen bildirimlerin Apple tarafından yapılacak bir güncelleme ile düzeltileceğini umuyoruz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉