• PAYLAŞ

Başarılı E-ticaret İşi Nasıl Kurulur ?

  • 17/12/2016 - 08:42
  • 0 Yorum
  • 719 görüntüleme

Başarılı E-ticaret İşi Nasıl Kurulur ? 

Gelişen pazarlama ve ürün satış yöntemleri göz önene alındığında Dünya’da en çok tercih edilen bilinen ve yaygın şekilde kullanılan hizmet e-ticaret olduğunu söyleyebiliriz. Dünyada tercih edilen bu sistemin içerisinde yer almak elbette son derece önemlidir ama başarılı e-ticaret sistemi kurmakta bir o kadar önemli olduğunun da altını çizmeliyiz. Bu yazımızda e-ticaret statüsünde iş yapmak için nelere dikkat etmeliyim ? E- ticarette püf noktalar nelerdir ? Gibi aklınıza takılan soruların cevaplarını detaylandıracağız.


Domain Ve Hosting 

E-ticaret işine başlamak için öncelik olarak sitenizi kurmamız gereklidir. Bu aşamada domain sitenizin adını alabileceğiniz servis anlamına gelmektedir ve hosting ise bunu barındırmaya yarayacaktır. Sizlerde başlangıç olarak hem markanızı hem de kalıcılığınızı sağlamak adına akılda kalıcı bir site ismi kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Mağazanızın Tasarımı Önemlidir 

Ürünlerinizi satmak açısından ofisler kurduğunuzda her zaman tasarımlarına özen gösterip dikkat çekici yerler kurmaya özen gösterirsiniz. Aslına baktığınızda e-ticarette de sistem aynı şekilde işler kurduğunu siteniz sizin mağazanızdır. İnternet üzerinden pazarlama sektörüne giriş yapmaya karar vermenizden sonra sitenizin tasarımına mutlaka özen göstermelisiniz. İnternette insanların sizlere kolay ulaşmasını sağlayacak mağazanız sizin sitenizdir. Bu nedenle tasarımlarınızı mutlaka güzel ve özenli seçerek hazırlamanız gerekir.

Ödeme Seçenekleri 

Bireylerin internet ortamında alışveriş yaptıkları zaman mustarip olduğu en önemli konulardan bir tanesi ise ödeme seçenekleridir. Müşterilerinize mümkün olduğunca kolay ödeme seçenekleri

sunmanız her zaman başarılı olarak ilerlemenize imkan sağlayacaktır. Siteniz üzerinden yapılan satışlarda farklı ödeme seçeneklerinin yanın da, eft, havale gibi ödemelerin son derece önemli olduğunu unutmayın fakat son zamanlarda bireyler tarafından tercih edilen en önemli ödeme kapıda ödeme sistemi olduğunu bilmelisiniz.

Hedeflerinizi Ve Planlarınızı Belirleyin 

Satış yapmak konusunda kendinize mutlaka bir hedef koymalısınız. İnternette satış ve pazarlama yaparak yüzbinlerce kazanan insanların yaptığı ilk şey başlarken kendilerine bir hedef belirleyerek o hedef doğrultusunda sürekli ilerleme göstermeleridir. Sizlerde yolun en başında kendinize bir hedef koyarak başarılı bir ticaret sistemi kurabilirsiniz.

Yorum Ve Derecelendirme Sistemleri 

Aklınızdan çıkmaması gereken önemli detaylardan bir tanesi ise ürünlerinizi tercih edecek olan bireylerin sizden alışveriş yapmasının en temel noktalarından biri birçok insanın sizden yaptığı alışverişten memnun kalıyor olmasıdır. Bu nedenle memnun kalan ve ürünlerinizi kullanan bireylerin yorum yapabileceği bir panel oluşturarak, ürünleriniz ve siteniz hakkında bilgilendirme yapabilmelerine olanak sağlamak olmalı. Bu sayede diğer alıcılar üzerinden siteniz adına güven sağlamış olursunuz..

E-ticaret konusunda saydığımız bütün detayları bir bütün olarak değerlendirmelisiniz, her bir detay bir bütünün parçası olmalı ve uygulaması da buna göre yapılmalı. Bir mağazada reyonlar nasıl sırasına göre dizilmiş ve bu dizilişin bir nedeni bulunuyorsa, siteniz üzerinde vereceğiniz her karar ve uygulama aynı etkiyi gösterecektir. Sitenizi her zaman bir satış mağazası olarak değerlendirip uygulamalarınızı buna göre yapmalısınız, unutmamalısınız ki satışın bir numaralı kuralı müşteri her zaman haklıdır. Bu sebeple müşteri memnuniyetine önem vermelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉