• PAYLAŞ

İOS Süper Mario Run Nasıl Oynanır ve Özellikleri Nelerdir ?

  • 17/12/2016 - 09:10
  • 0 Yorum
  • 837 görüntüleme

İOS Süper Mario Run Nasıl Oynanır ve Özellikleri Nelerdir ?

Uzun zamandan bu yana beklene İOS işletim sistemi uyumlu Super Mario Run sonunda App Store uygulama mağazasındaki yerini aldığının müjdesini sizlere verebiliriz. Nintendo ‘nun büyük bir merakla beklenen mobil oyununu sonunda  iOS kullanıcılarının beğenisine sundu, oyunu oynamak isteyen kullanıcılar ücretsiz olarak Apple Store üzerinden indirebiliyor.

Geçmiş dönemlerde bir Super Mario oyunu oynadıysanız Nintendo’nun bu yeni oyunu sizi fazlasıyla şaşırtacak, çünkü Japon geliştiriciler yeni oyunu tek elle oynanabilir şekilde tasarlamış olmaları oldukça ilginizi çekecek.

Super Mario Run oyuncuların çeşitli atlamalar yapacağı şekilde tasarlanmış ve Mario’ya bölümler boyunca rehberlik etmesi gereken bir arcade platformu olduğunun altını çizelim. Oyunu oynarken ekrana dokunuşların zamanlamasına bağlı olarak Mario farklı şekillerde davranıyor, bu sebeple hedefe ulaşırken zorlanıp zorlanmayacağınız tamamen oyundaki becerinize bağlı olacak.

Nintendo’nun yeni oyununda ana amaç Princess Peach‘i Bowser‘ın pençelerinin arasından kurtarmak olacak. Oyun altı dünya ve aynı zaman da bunların ev sahipliği yaptığı 24 yeni bölüm içerecek şekilde planlanmış. Oyun içeriğinde üç farklı oyun modu bulunuyor. İçerikte bulunan bu üç oyun modunun hepsi de tahmin edeceğiniz gibi aktif internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Bu konuda biraz canınız sıkılacak gibi ama evet, Super Mario Run‘u internet bağlantınız olmadan oynamanız  mümkün olmayacak. Oyunda bulunan Hikaye modu World Tour şeklinde adlandırılmış, prensesi kurtarmanız için altı dünyada bulunan düzenli olarak takip etmeniz gerekli.

Oyunda bulunan diğer bir mod Toad Rally, oyuncuların arkadaşlarına karşı rekabet etmesine ve aynı zaman da tüm dünyadan insanlara meydan okumasına imkan tanıyor. Bu mod içerisinde her defasında bir değişim söz konusu olduğunu bilmelisiniz.

Oyun içeriğine dahil olan üçüncü mod Kingdom Builder oyuncuların oyun paralarını ve Toad‘ları toplayarak kendi krallıklarını kurmalarına olanak sağlıyor. Multiplayer modu içerisinde toplanan Toad‘ların yardımıyla elde ettiğiniz süslemeleri ve binaları kullanarak benzersiz krallıklar oluşturabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Nintendo farklı bir oyun içeriği hazırlamış olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Sizlerin de bildiği gibi eski oyunlar her zaman ilgi çekici oldu oyun oynamayı sevenler için Super Mario klasikler arasında bu nedenle oldukça fazla ilgi görecek gibi. Farklı oyuncularla rekabet halinde olunabilecek olması oyuna olan ilgiyi artıracaktır. Dünya genelinde yapılan araştırmalara bakıldığında önümüzde ki beş yıl içerisinde mobil oyun platformu % 100 büyüyeceği ön görülüyor. Nintendo gibi köklü oyun firmaları bu konuda hazırlıklarını çoktan yapmış olmalı.

Nintendo ‘nun Super Mario Run oyununu BU BAĞLANTI üzerinden indirebilirsiniz.

Nintendo ‘nun son oyunu Super Mario Run için aktaracaklarımızın arasında App Store’dan ücretsiz indirilebiliyor olmasına karşın, oyun içeriğinde bulunana ve sizlere detaylarını aktardığımız üç oyun moduna limitsiz olarak erişmek sağlamanız için 9.99 USD gibi rakamı ödemeniz gerekiyor. Yaptığımız incelemeler sonucunda tek olumsuz olarak gördüğümüz detayın bu ödeme zorunluluğu olduğunu söyleyebiliriz. Bizim fikrimize göre oyun içi alımlar söz konusu olsaydı çok daha verimli olurdu. İyi eğlenceler. Gerekiyor.

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉