• PAYLAŞ

Başarıyı Yakalamış Zenginlerden 7 Önemli Tavsiye

  • 18/11/2016 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 647 görüntüleme

Başarıyı Yakalamış Zenginlerden 7 Önemli Tavsiye nedir?

Dünya üzerinde birçok zengin insan var. Bunu maddi olarak söylüyoruz. Bildiğiniz gibi dünyanın büyük bir bölümü açlık içinde yaşıyor. Ancak ekonomik düzenin ve bulundukları ülkenin şartları bazı insanları olduklarından zengin hale getiriyor. Tabi bu zenginlik onlara havadan gelmiyor. Çok emek veriyor çok çalışarak bulundukları noktalara geliyorlar. Bu yazımızda sizlere aileden değil kendi emekleri ile bir yerlere gelmiş 7 önemli insanın bizlere yani zengin olmak isteyenlere verdikleri tavsiyeleri yazacağız. Bu tavsiyelere uyduğumuz belki de bizlerde gelecekte onlardan birisi olabiliriz. Kim bilebilir. Denemeden bunun olup olamayacağını bilemeyiz. Lafı fazla uzatmadan zenginlerin bu konuda ki fikirlerini aktarmaya çalışalım.

zenginlerden-tavsiyeler-1

Elon Musk

Birçok yazımızda bu beyefendiden bahsediyoruz. Ancak bunu hak ettiğini söylemeliyiz. İlk girişimini Paypal ile yaptı. Çevrimiçi para gönderme ve alma servisini dünyanın bir numarası haline getirdi. Ardından sıra ile Space X’i kurdu ve elektrikli araç üretmek içinde Tesla Motors’u hayata geçirdi. Bizlere en önemli tavsiyesi başarılı olmak için geçmişte neyi daha iyi yapabilirdim sorusunu sürekli olarak sormamızı ve cevabını bulduktan sonra bunun üzerinde yoğunlaşmamız gerektiğini söylüyor.

Richard Banson

Bünyesinde 400’ün üzerinde şirket bulunduran Virgin Group’un kurucusu olarak biliniyor. İş hayatında sadece 22 yaşında başladı. Şu an sayılı zenginler arasında bulunuyor. Başarı için herkesin yaptıklarını yapmanın yeterli olmadığını farklı alanlara yönelmenin başarıyı tetikleyeceğini söylüyor. Uzaya insan götürme fikrini oluşturan sayılı insanlardan birisi olması bunu gösteriyor. Hataların bunun doğal bir süreci olacağını ve üzerinde fazla düşünmek yerine onlardan ders almanız gerektiğini söylüyor.

Bill Gates

Şu an dünyanın en zengin adamının hikayesini bilmeye gerek yok. Onu zengin eden ürünü ilk tanıttığın çok büyük bir fiyasko yaşamasına rağmen gene de bunu başarması nedeniyle alkışlamamız gerekiyor. Onun hayat görüşünde insanlara değer vermek geçiyor. Bulunduğunuz noktaya gelmelerinde insanlara mutlaka minnet borcunuzu ödemeniz gerektiğine vurgu yapıyor.

Oprah Winfrey

20.yüzyılın en zengin kadın girişimcisi olarak dikkat çekiyor. Ve bunu Afrika asıllı bir Amerikalı bayan olarak başaran tek insan olduğunun da altını çizelim. Başarınınız sırrını inanca bağlıyor. Eğer gerçekten başarılı olmak, zengin olmak, mutlu olmanın kendi hakkınız olduğuna inanıyorsanız buna göre bir yaşam felsefesi geliştirmenizin önemli olduğunu söylüyor. Kötümser bir tavır takınırsanız bunu kendiniz kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Her sabah kalktığınız da o gün bugün diye düşünerek hareket etmelisiniz.

Rupert Murdoch

Dünyanın en güçlü medya şirketi olan News Corporation’ın kurucusu olduğunu söyleyebiliriz. Sadece Amerika değil dünyanın farklı ülkelerinde medya kanalları bulunuyor. Ülkemiz de Fox Türkiye’nin sahibi olduğunu söylememize gerek yok. Murdoch başarısının sırrını hayallerinin peşinden koşarak yakalanacağını bilenlerden sadece bir tanesi. Hatalar olacağını ve bundan özür dileyerek uzaklaşılması gerektiğini ve yoluna devam etmek olduğunun vurgusunu yapıyor.

zenginlerden-tavsiyeler-2

George Lucas

Film sektörünü yakından takip ediyorsanız bu ismi mutlaka duymuşsunuzdur. Duymayanlar içinde sahip olduğu film şirketinin değerinin 5 milyar dolardan fazla değerini olduğunu söyleyelim. Star Wars ile başarıyı yakalayan kişinin bunu yakalamadan önce film sektöründen hiçbir kazancı olmadığını ve bu işi bırakmak istediğini biliyor muydunuz? Ancak işini seviyordu ve bunun üzerine yoğunlaşarak gitti. Başarı için işini sevmenin vurgusunu yapıyor.

Sherly Sandberg

Facebook’da Mark Zuckerberg’in ardından 2 numaralı isim olarak biliniyor. Birçok insana ilham veren Sınırları Zorla kitabı ile biliniyor. Cinsiyet eşitsizliğini ortaya çıkaranın kadınlar olduğunu ve bundan kurtuldukları zaman başarının onlar için çok kolay bir şekilde geleceğini söylüyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉