• PAYLAŞ

Bebek 30 saniyede nasıl uyutulur?

  • 20/08/2016 - 15:40
  • 0 Yorum
  • 988 görüntüleme

Bebeklerin dünyanın en saf ve temiz canlılarından birisidir. Ancak bu sevimli, güldükleri zaman anne ve babasına dünyaları veren canlıların bazen uyuma konusunda sıkıntı çıkardıklarına şahit olmuşsunuzdur. Uyumamak için türlü numaralar yaparlar, ağlarlar, sızlarlar gözlerinden uyku aksa dahi uyumamak için inat ederler. Bu anne babalarının bebekleri ile karşılaştıkları en büyük sorunlardan birisidir. Bu yazımızda sizi bu stresli durumdan kurtaracak önemli bilgiler vereceğiz. Bu bilgilerin sayesinde bebeğinizi 30 saniye gibi bir kısa sürede uyutabileceksiniz.

Bu yöntemde ayakta ya da beşikte sallama gibi işler yapmanız gerekmiyor. Yapmanız gereken işlem çok basit. Sadece bir beyaz beze ihtiyacımız var. O bezi bulduktan sonra uyku için direnen bebeğinizi uyutmak için her şeye sahipsiniz demektir. Bu yöntem uzak doğudan çıkıyor ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılıyor. Bu yöntemi bulunan kişi Nathan Dalio isimli bir ebeveynden başkası değil. Bu yöntem sayesinde bebeğini 30 ile 60 saniye arasında kolayca uyutabiliyor.

Yöntemimiz ise şu şekilde işliyor. Öncelikle bebeğinizi rahat bir konumda sırt üstü yatırıyoruz. Elimize beyaz mendilimizi alıyoruz. Bezi bebeğin alnından başlayarak çenesine kadar çekiyoruz. Bu işlemi 3 ya da 4 kez yapıyoruz. Bu yöntemi görenler şaşkına dönüyor ancak bebek bu işlemin ardından kısa süre içerisinde uykuya dalıyor.

Bu yöntemi denemek için elinizde sadece bir bez ve bir bebek gerekiyor. Bebeğiniz yoksa bu yöntemi bebeği olan bir yakınıza tavsiye edebilirsiniz. Aşağı tarafta bu işlemin nasıl uygulandığını gösteren resimleri göreceksiniz. Bu resimlerde işlemin sonunda bebeğin mışıl mışıl uyuduğuna şahit olacaksınız. Eminiz sizde bebeğinize bu yöntemi uygulamak isteyeceksiniz.

  1. Mendili kullanıyoruz.

resim 1

2. Yavaşça sakinleşiyor

resim 2

3. Gözler kaymaya başlıyor.

resim 3

4. Beklenen sonuç

resim 4

Bu yöntem sizi uyumamak için direnen bebeğinize karşı sinirlenmenizin önüne geçecektir. Uyuması gerektiği halde kendisini yoran bebeğinde direncini kıracak ve uyumasına yardımcı olacaktır. Bilimsel olarak şu an için bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı. İlerleyen zamanlarda bu işlemin neden olduğunu ve bebeğin nasıl bu kadar kolay uyuyabildiğiniz açıklaması mutlaka yapılacaktır.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉