• PAYLAŞ

Bebek Beşiği Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

  • 27/07/2016 - 02:14
  • 0 Yorum
  • 725 görüntüleme

Anne ve babaların gözleri gibi baktıkları bebekleri büyümeye başladıkça onların uyku hallerinde daha rahat etmelerini sağlamak için beşik ihtiyacı doğmaktadır. Beşik ilk bakıldığında çok sevimli olarak gözükse de detayları bebeklerimiz için hayati önem taşımaktadır.

Gece uykusu, yetişkinler ve çocuklar için önemli olduğu kadar bebekler için de son derece önemlidir. Bu nedenden dolayı beşik seçimi yaparken güvenlik kadar dikkat edilmesi gereken birçok önemli özellik vardır.

Anne ve babalar beşik seçimi yaparken öncelikle beşiğin güvenliğine son derece dikkat etmelidir. Seçimlerimiz arasında parmaklıklı bir yapıya sahip beşik varsa parmaklıklar arasında mutlaka geniş boşluklar olmamasına dikkat etmelisiniz. Beşikte bulunan parmaklıkların açılmasını kesinlikle önleyen kilit sistemi güvenliği sağlamak için önemli detaylar arasındadır. Seçtiğimiz beşikte keskin köşelerin olmamasına özellikle dikkat etmeliyiz.

Beşik seçiminde güvenlik kadar aynı zaman da bebeğin konforu ve sağlığı da göz önünde bulundurmalısınız. Bebeğiniz, beşiğin içinde uyurken gömülme ihtimaline göz önünde bulundurmalı seçimi buna göre yapmalıyız. Yeni doğan bebeklerimizin rahat hareket edemediği durumlarda boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı bilinen bir gerçektir. Beşik içine koyulacak yatak seçimini, beşiğin boyutuna tam olarak uygun yapılmalıdır. Yatak ile beşik arasında kesinlikle boşluklar olmamalıdır. Seçtiğiniz beşik ve aldığınız yatak arasındaki mesafe 3.80 cm’den kesinlikle fazla olmamalıdır. Beşiğin içerisindeki yatağa serilecek olan örtü yumuşak olmalıdır. Serdiğiniz çarşafın altına serilecek özel naylon bir örtü bebeğinizin bezinden oluşacak sızıntılara karşı yatağın temiz kalmasına sağlayacaktır.

Beşik konusunda unutulmaması gereken diğer bir konu başlığı ise beşik süsleridir. Bebeğinizin uymasına ve ilgisini çekmek için beşiğe astığınız süsler ve oyuncakların tek parça olduğunda çekme asılma gibi durumlarda kopma olmayacağından emin olmalısınız. Beşiğin yapısı ve özellikleri yanı sıra, bebeğinizin odasında konumlandırılacağı yer de son derece önemlidir. Beşiğin konumu bebeğinizin pencereye, perdeye ve tırmanabileceği yerlerden oldukça uzak olmalı ve her ihtimale karşı beşikten atlaması durumunda yere yumuşak bir şeyler koymalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉