• PAYLAŞ

Bebeklerde Mama Sandalyesi Nasıl Seçilmeli?

  • 17/08/2016 - 19:20
  • 0 Yorum
  • 955 görüntüleme

Doğdukları ilk günden itibaren büyük ilgiye ve dikkate muhtaç olan bebeklerin, yaşamını sürdürürken kullanılacak her eşya büyük önem taşır. Bebekler dünyaya geldiklerinden itibaren bağışıklık sistemleri yavaş yavaş oluşmaya başlar ve uzun zamanlar alır. Bağışıklık sistemleri oluşana ve artık kendi bünyelerini kendileri koruyabilecek güce sahip olana kadar, bebekler adına anne ve babalar karar verirler. Anne ve babaların alacakları yanlış veya doğru kararlar hayati önem teşkil eder. Yanlış verilebilecek bir karar veya yanlış seçim yapılan bir eşya oldukça ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenlerden dolayı bebekler için bir karar vermeden önce aldığınız kararların gelecekleri ile alakalı olduğunu asla göz ardı etmemelisiniz.

Bebeklere alınan eşyalar da en az giydikleri kıyafetleri, kullandıkları kremler kadar önemlidir, hatta eşyalar daha önemlidir çünkü direk olarak yaşam boyu etkilenebilecekleri sağlık sorunlarına neden olabilir. Bebek eşyaları denildiği zaman eğlenceli, renkli, göz alıcı eşyaları gözünüzün önüne gelse de aslında bu en büyük yanlışların başında gelmektedir. Aklınızdan çıkartmamanız gereken satın aldığınız bir çok ürün ticaret amaçlı üretilmiş ve birkaç büyük bebek eşyası üreten firma haricinde bebek sağlığından daha önce satış olması hedeflenmiştir. Bu nedenden dolayı satın alacağınız eşyanın güvenlik kontrolünü yapmak anne ve babaların görevidir.

Bebeklerde Mama Sandalyesi Nasıl Seçilmeli 2

Bebeklerin doğduktan sonra büyüme aşamasına geldiklerinde ilk kullanılan mama sandalyeleridir. Bebekler nerdeyse günlerinin büyük bir bölümünü bu sandalye üzerinde geçirirler. Bu nedenle mama sandalyesinde doğru seçim hayati önem taşır. Mama sandalyesi seçiminde sandalye üzerinde küçük süsler, ipler veya kolay koparabileceği detaylar olmamalıdır. Unutmayın ki bebekler her buldukları eşyayı ağızlarına sokarlar ve küçük olan eşyaların bebeklere boğulma riski oluşturur.

Bebeklerde Mama Sandalyesi Nasıl Seçilmeli 3

Mama sandalyesi seçimlerinde ikinci dikkat edilmesi gereken detay ise sandalyenin ayaklarının geniş açılara sahip olması. Bebekler gün geçtikçe hareketlenmeye başlar bu haraketliliğin gücü büyümesine endeksli olarak artacaktır bu da sandalye üzerinde risk teşkil eder. Bebeklerin yapabileceği ani hareketlere karşı devrilme riski olabilecek ürünlerden uzak durmalısınız.

Mama sandalyesinde dikkat edilmesi gereken üçüncü önemli detay ise kolay temizlenebilir ve tüm parçalarının yıkanabilir olmasıdır. Bebekler yemek yerken dökebilir, ağzından atabilir, zevk için yemeğini dökebilir ve kusabilir yıkanamayan malzemeler bakteri oluşumuna olanak sağlar ve bu bebekler için ciddi sağlık sorunlarına neden olur.

Mama sandalyesinde dikkat edilmesi gereken diğer bir detay ise sandalyenin yapımında kullanılan malzemenin AB standartlarında olması kolay sökülüp kolay montaj edilebiliyor olmasıdır. Seçim yapacağınız mama sandalyesinin AB standartlarında olmasının neden kullanılan plastik malzemelerin kanserojen madde içermiyor olmasından dolayıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉