• PAYLAŞ

Bedava Seyahat Etmenin Yolları Nelerdir ?

  • 02/08/2016 - 16:15
  • 0 Yorum
  • 978 görüntüleme

bedava-seyahat-etmenin-yollari

Günümüzde seyahat olukça yaygınlaşmış durumda. Ülkemizde yaşayan insanlar sürekli olarak bir yerden başka bir yere hareket halindeler. Evden işe, işten eve, bazen tatile veya hafta sonu bir yerlere. Seyahat etmek, yeni yerler görmek, keşfetmek bir çok kişi için büyük bir tutku. Elinize geçen İlk fırsatta kendinizi uzaklara, bilinmeyene, keşfedilmek için bekleyen noktalara atanlar için bedava seyahat etmek aslında mümkün.

Biraz zamanlar bedava yoluculuk için otostop çekmek oldukça tercih edilen bir metottu, bu yöntemler günümüz için son derece tehlikeli olduğunu kabul etmek lazım. Seyahat etmek teknolojinin gelişmesi ile beraber yaygınlaşan internet kullanımı sayesinde kurulan bir çok site aracılığı ile bedava seyahat etmek mümkün ve güvenli. Seyahat tutkunlarının bir araya geldiği bu siteler üzerinden yolculuk, konaklama gibi bir çok etkinliğe dahil olabiliyorsunuz. Seyahat tutkunlarına bedava yada çok az bir ücret karşılığında yolculuk ve konaklama imkanı tanıyan sitelerden bazılarını sizler için derledik.

CouchSurfing

Konaklama masrafı vermek istemeyen gezginlerle kullandığı bu site  online misafirperverlik servisi işleyişi de son derece basit. Yapmanız gereken siteye üye olup bir profil oluşturuyorsunuz.

bedava-seyahat-etmenin-yollari

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra diğer üyelerden mutlaka size referans yazılması gerekiyor. Referans son derece önemli. Burada asıl amaç sitede üye olan insanlar sizi kendi evlerinde ağırlamak için hakkınızda siteye yazılmış  referanslara dikkatte alacaktır. CouchSurfing ücretsiz konaklama sağlayan bir servis gibi görünse de asıl olarak çok daha fazlası yerel kültürlerle buluşmayı, kısacası yeni insanlarla tanışmayı vadediyor

Mindmyhouse

Mindmyhouse sitesinin sunduğu hizmet tatile çıktığında evcil hayvanına, evinin bahçesine bakılmasını isteyen üyelerin evlerinde kalarak, karşılıklı yarar sağlamak mantığına dayalı ve son derece ilgi gören etkinliklerden biridir.

bedava-seyahat-etmenin-yollari

WWOOF World Wide Opportunities on Organic Farms

Bedava seyahat etme konusunda en ideal yöntemlerinde bir ise amaca hizmet etmek kısaca gönüllü olmak. Dünyanın birçok noktasında yapılan bu organizasyonların büyük bir kısmına hiç para ödemiyorsunuz veya çok cüzi bir ödeme yapıyorsunuz. Bu etkinlikler sayesinde ulaşım, barınma, yemek gibi bütün temel giderleriniz kolaylıkla karşılanmış oluyor ve siz de gönüllü olduğunuz bu organizasyonda emek vererek hem coğrafyayı tanımış hem de seyahatinizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

bedava-seyahat-etmenin-yollari

Helpx.net

Helpx.net herhangi bir konuda üzerinde yardıma ihtiyacı olan host sahibi sunulan ücretsiz konaklama ve bedava yemek karşılığında siteye üye olan bir gezginden yardım alıyor. Bu anlaşma sayesinde yemek ve konaklama gibi masrafından tamamen kurtulmuş oluyorsunuz. Sizden istenecek işler arasında bir engelliye yardım, bahçe-bakım veya onarım türlerinde olabileceği gibi ders vermek bile olabilir.

bedava-seyahat-etmenin-yollari

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉