• PAYLAŞ

Beklenen En çarpıcı Sekiz İPHONE 8 Özelliği

 • 29/07/2017 - 11:00
 • 1 Yorum
 • 725 görüntüleme

Merakla beklenen akıllı telefon iphone 8 hakkında bilinmeyenler nelerdir. Peki, 10. Yıla özel olarak bu akıllı telefon hangi yeni özellikler ile piyasaya sunulacak? Hiç şüphesiz son derece özel bir şeyler hazırlandığı aşikârdır. Şimdiye kadar gelen bilgilerin güvenilir olduğu düşünülmektedir.

 1. Yeni tasarım

Her şeyden evvel telefondaki en büyük yenilikler arasında yeni bir tasarım olmasıdır. Uçtan uça ekrana sahip tamamen farklı bir gövdesi olacağı söylenmektedir. Akıllı telefon tasarımlarında yeni bir döneme girilecek.

 1. Görünmez parmak izi tarayıcı

Bu özellikle gerçekten de iphone 8 için bir başlangıç olacak mı bilinmese de umarız öyle olacaktır. Apple parmak izi tarayıcı ekranın arkasına yerleştirmenin bir yolu bulmaya çalışılmaktadır. Tüm ekranlı ön bölümde tarayıcı koyacak herhangi bir yer bulunmamaktadır. Bununla beraber aylar boyu endüstri kaynaklarında ihtiyaç duyulan hem güvenilir ve hem de kolay bir parmak izi tarayıcısı astronomik miktarlarda üretmek oldukça zor bir iştir.

 1. Bokeh etkisi portreler için çift kamera

Yeni çift kameranın portre moduna benzeyen yeni fotoğraf merkezli özellikler taşıyıp taşımayacağı hala bilinmemektedir fakat telefonun artırılmış gerçeklik özelliğinin geliştirilmesi için bu gelişmiş görüntüleme kurulumunun kullanılabileceği söylentileri yer almaktadır.

 1. En yeni A11 yonga seti

Apple kendi A serisi yonga setlerinin yeni bir yinelemesi ile karşımıza çıkmaktadır. Şuan içinde son derece hızlı ve akışkan bir çalışma sağlaya sektörde bu durum önem taşımaktadır. 7 s plus modellerinde da doğal olarak yeni A11 sistem yongasını görmeyi beklemekteyiz ve her zaman olduğu kadar bu performansta göze çarpan bir artış gereklidir.

 1. Kablosuz şarj etme

Dürüst konuşmak gerekiyor ise kablosuz şarj endüstride yeni bir özellik olarak olmasa da gerçekten sorunlar yaşanmaktadır. Şimdi gelen söylentilere i phone ile kablosuz şarj konusunda kendi teknolojini tanıtmak adına çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu teknolojinin mobil uygulama olarak gerçekten de zahmetsiz ve başarılı bir biçimde uygulanması beklenmektedir.

 1. Pil tasarımı

Gizli kaynaklar, genişletilmiş kapasite için L şeklinde yeni bir pil özelliğinden faydalanılmak istendiğini söylemektedir. Bu basit dikdörtgen şekilde akıllı telefonlarda kullanılmakta olan bütün pillerden farklı bir tasarımda olacaktır.

Artırılmış kapasite yaklaşık olarak %30 civarlarında olacağı söylenebilir fakat direkt anlamda %30 pil ömrü anlamına gelmeyebilir. Yeni AMOLED ekranı ile birlikte kaputun alt kısmında yer alan diğer ileri teknolojilerin bir kısmı ek güç rezervi üzerinden çabuk bir şekilde pil tüketebilmektedir. Bunun yanı sıra bazı kaynaklar iPhone 8’deki pil ömrü uzunluğunun iPhone 7’deki pil ömrü uzunluğuna benzer olacağını belirtmektedir.

 1. Gerçek Tonlu bir ekran!

iPad pro tabletler, Apple’da True Tone ekranı adı verilen dikkate değer bir özellik taşımaktadır. Bunun sebebi ise cihazın ekranındaki renk tonları görüntülendiğinde ortama göre otomatik ayar sağlamasıdır. Bu şekilde ekrandaki renk özellikleri her zaman doğallığını korumaktadır.

 1. Tüm diğer maddeler

Görünüşe bakılır ise iPhone 8 özellikleri olağanüstü olarak durmaktadır fakat muhtemelen iPHone 8’i özel yapacak çok şey olacaktır. Kenardan kenara ekran tasarımları, yeni bir batarya özelliği, kablosuz şarj özelliği ve hepsi de çoğunlukla oldukça donanımlı özellikler olacağı aşikârdır. Fakat düşünün eğer iPhone 8 gerçekten de fiziksel ana menü düğmesini kaybetmiş olur ise bu tek başına iOS ile muazzam yazılım deneyi değişikliklerine sebebiyet verebilir. Geri kalan deneyimle nasıl etkileşime geçilecek? Bu özelliklerin yanı sıra Apple, en azından birkaç özel kullanıcı ara yüzü özelliğini daha da farklılaştıracağına ve tüketicilerin bu durum üzerinden ilgilerini çekeceğine eminiz.

 

[Toplam:1    Ortalama:2/5]
 • PAYLAŞ


 • Erdem - 14/08/2017 - 03:46

  7 plus kullanıyorum mayıs ayında aldım daha yeni ekran kayması sıkıntısı yaşiyrum ve fazla ısınıyor ve sürekli bağlantı kesiliyor bu sorunları nasıl çözebiliriz

  Cevapla
 • Böldüğüm için üzgünüm ama,


  2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉