• PAYLAŞ

Bireysel Bankacılık İşlemlerini Nasıl Avantaja Çevirebiliriz?

  • 28/02/2017 - 09:13
  • 0 Yorum
  • 570 görüntüleme

Bireysel Bankacılık İşlemlerini Nasıl Avantaja Çevirebiliriz?

Bireysel bankacılık konusunda sizlere detaylı bir yazı hazırlamıştık. Okumadıysanız sitemizin içeriş de bulabilirsiniz. O yazı da kullanabileceğiniz bireysel bankacılık işlemlerini sizlere detayları ile birlikte aktarmaya çalıştık. Şimdi ise bu bireysel bankacılık işlemlerini nasıl avantajlı bir şekilde kullanabileceğinize değinmeye çalışacağız. Eğer bankacılık işlemlerini avantajlı bir şekilde kullanmayı başarırsanız çok büyük avantajlara sahip olabilirsiniz. Ancak doğru şekilde kullanmazsanız kendinizi bir ekonomik krizin içerisine sürükleyebilirsiniz. Amacımız sizleri günümüzde hayatımızın her alanına nufüs etmeyi başaran bankaları avantajları ile birlikte kullanmayı anlatmaya çalışacağız. Bu sayede geleceğiniz daha parlak ve planlı bir şekilde hazırlamış olacaksınız.

Kredi kartı kullanımı

Bireysel bankacılık işlemleri arasında kullanımına en çok dikkat edilmesi gereken özellik kredi kartıdır. Çünkü günümüzde birçok insan yanlış kredi kartı kullanımı yüzünden kendisini borç batağına sürüklemiştir. Maksimum ödeme tutarının aylık sabit gelirinin yüzde 50’sinden fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu oranı kullanabileceğiniz kredi limiti olarak da düşünebilirsiniz. Eğer gelirinizin çok üzerinde bir limite sahip kredi kartınız varsa bundan kurtulmanızı ya da limitini aşağıya çekmelerini bankanızdan talep etmelisiniz. Düzenli olarak ödeme yapmak istediğiniz kredi kartlarını kullanın. Kredi kartı kullanım tercihlerini belirlemelisiniz. Küçük harcamalarınız için değil taksit ile aldığınız da sizin için daha fazla avantaj sağlayacak harcamalarınız için kredi kartı kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Kredi kullanımı

Kredi kullanarak birikim yaparak elde edebileceğimiz çok sayıda ürüne daha kısa sürede sahip olabiliriz. Ancak kredi kullanımında dikkat etmemiz gereken önemli detaylar var. İlk olarak faiz oranlarını araştırmalıyız. Çekeceğimiz kredi türüne göre en çok fayda sağlayanı belirlemeli ve onu çekmeyi tercih etmeliyiz. Ardından çekeceğimiz kredi tutarının gelirimiz ile rahatça ödeyebileceğimizden emin olmalıyız. Eğer gelirimizin tamamını kapsayacak bir tutarı çekmek istersek bundan vazgeçmeli ya da gelir seviyemizi arttırmalıyız. Kredi kullanırken bankaların kestikleri dosya masraflarını ne kadar olduğu öğrenmeli ve bu masrafların kesilmemesi için yapılması gerekenleri öğrenmelisiniz. Kredi dediğimiz gibi bizlere çok önemli yardımlar sağlar ancak doğru şekilde kullandığımız da bu faydayı sağlar.

İnternet bankacılığı

Günümüzde tüm bankacılık hizmetlerini bir akıllı telefon ya da bilgisayar sayesinde internet üzerinden yapabilirsiniz. Şu an işlem yapan tüm bankaların internet bankacılığı hizmeti verdiğini söyleyebiliriz. Eğer sizde bu konuda hizmet almak istiyorsanız en kısa sürede bankanızı ziyaret etmeli ya da onlara telefon etmelisiniz. İnternet bankacılığı sisteminde aktif edilmesinin ardından müşteri numaranız ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde çok hızlı bir şekilde kredi kartı ödemelerinizi, fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda mevduat, vadeli mevduat, birikim ve yatırım hesaplarınızın tamamını kontrol edebilirsiniz. Bu işlemlerin birçoğunu yapmak için bankada kuyruk beklediğiniz günleri artık çok geride bıraktığımızı söylemeliyiz.

Masraf ve Komisyonlar

Bireysel bankacılık hizmetlerinde en çok dikkat etmeniz gereken nokta bankaların sürekli kestikleri masraf ve komisyonlardır. Bunların birçoğu kısıtlanmış olsa da kullanıcıdan bir tepki gelmediği sürece bankalar kesmeye devam eder. Yıllık hesap kesim ücreti bunlardan birisidir. Ya da kredi kartı için istenen yıllık aidatı da bunlar arasında sayabiliriz. En önemlisi ise kredi çekerken faiz oranının düşük gösterilmesine rağmen ardından tam kredimizi alacakken kesilen masraflara dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü bu miktar bazen o kadar yüksek olabiliyor ki faiz oranının puanının yükselmesine neden oluyor. Bu detaylara dikkat etmeniz bireysel bankacılık işlemlerinizden maksimum geliri sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Vadeli Mevduat, birikim ve yatırım hesapları

Bireysel bankacılık hizmetleri sayesinde tüm yatırımlarınızı şekillendirebilirsiniz. Diyelim ki vadeli mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız ilk yaptırmanız gereken size sunulacak faiz oranların araştırmak olmalıdır. Bu araştırmanın ardından size en yüksek geliri vaat eden sistemi tercih etmeliyiz. Yatırım ve birikim hesaplarında önemli detaylardan birisi bu değildir tabi. Bu hesaplarda dikkat etmeniz gerekenlerin başında zaman gelmektedir. Sizin vereceğiniz emire ne kadar hızlı bir şekilde cevap verileceği önemlidir. Çünkü günümüzde artık saniyeler bile yatırım hesaplarında çok değerli hale gelmiştir. Bireysel bankacılık faaliyetlerinde çok sayıda avantaj bulunmaktadır. Biz sizlere temel olarak bilmeniz gerekenleri anlatmaya çalıştık. Bunların arasında sunulan özel kampanyalarda bulunmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉