• PAYLAŞ

Blazer Ceket Nasıl Giyinir?

  • 02/09/2016 - 18:20
  • 0 Yorum
  • 1002 görüntüleme

Erkekler için giyim genellikle o kadar önemli olmayan bir konu gibi durmaz. Ancak günümüzde modayı yakından takip eden ve son modayı giymeye uğraşan çok sayıda erkek bulunuyor. Bu sayede giydiklerini kombinleme konusunda kendilerini geliştiriyorlar ve dikkat çekici bir tarza sahip oluyorlar.

Bu yazımızda erkeklere tavsiyelerimizi Blazer ceket konusunda yapacağız. Blazer ceket nasıl giyilir, yanında giyilmesi gerekenler nelerdir, giyilirken nelere dikkat edilmeli bu gibi konulara değineceğiz. Bu ceketi günümüzde sadece erkekler giymiyor aynı zamanda kadınlarda blazer ceketleri tercih ediyorlar. İki cins içinde bu ceketi giyimi sırasında dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğunu sizler ile paylaşacağız.

Erkekler Blazer ceketleri nasıl giymeleri gerekir

Bu ceketi giymek isteyen erkekler genellikle spor bir görünüm elde etmek istemektedirler. Davet ne kadar resmi olursa olsun rahat bir tarz sahibi olabilirsiniz. Bunun için alacağınız blazer ceketin kumaşının klasik olması gerekmektedir. Bu ceketler ile erkeklerin en çok tercih ettikleri pantolonlar ise Jean olarak dikkat çekmektedir. Bu esnada dikkat edilmesi gereken nokta Jean kotun vücuda oturacak bir şekilde tercih edilmesi olacaktır.

Eğer bir yünlü kumaştan pantolon ile birlikte bu ceketi kombin yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz çok önemli bir nokta vardır. Pantolon mutlaka duble paça olmalıdır. Bu pantolon tercihlerinin ardından ayakkabı tercihleri Oxford tarzı ayakkabılar çok sıklıkla tercih edilmektedir.

blazer-ceket-nasil-giyilir

Kadınlarda Blazer Ceket nasıl giyilir?

Erkekler için bu ceketin nasıl giyileceğini kısaca sizlere anlattık. Şimdiyse bu ceketi giyecek olan kadınların dikkat etmesi gereken noktaları sizler ile paylaşacağız. Eğer bir kadın iş görüşmesine giderken kendinden emin bir görünüm elde etmek istiyorsa blazer ceketi tercih edebilir. Bunun için seçilecek olan ceketin kısa olması gerekiyor.

Bu ceketi giyerken diz altında kalan jilet etekler ve sigaret pantolonlar ile çok güzel bir şekilde kombinlenebilir. Bu kombinin alt kısmında bir çift stiletto ayakkabı ile görünümünüzü harika bir seviyeye çıkabilirsiniz. Bu tarz Blazer ceket ile yapabileceğini tek bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. En dikkat çekici elbiseler olarak dikkat çekmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉