• PAYLAŞ

BMW’den Açık Kaynak Kodlu Otomobil Teknolojisi

  • 06/07/2016 - 18:47
  • 0 Yorum
  • 672 görüntüleme

bmw-intel-ortakligiBMW ile Intel arasında yakın zaman da yapılan ortaklık ile ilgili detaylar yavaş yavaş gelmeye başladı. BMW ile Intel teknoloji alanında tamamen birlikte hareket etmek ve özellikle sürücüsüz otomobil konusun da çalışma yapmak amacıyla iki büyük marka bir araya gelirken, alına son haberlere göre BMW’nin otomobiller üzerine özel bir sistem geliştirmek ve bunun üzerinde yoğunluk göstermek istediği belirtildi. Üstelik yapılan çalışmaların açık kaynak kodlu olarak hazırlanması aynı zaman da  bu proje sayesinde sadece BMW araçlarında değil, pek çok araçta bu sistemin kullanılabilecek olması.

Mobiliye Katılıyor!

Çalışmaları ile ilgili işleri büyüten BMW’nin Intel ile kurulan ortaklıktan sonra bu anlaşmaya bir firmayı daha dahil etmek istediği ve Mobiliye firmasının da bu ortaklığa dahil olacağı gelen bilgiler arasında. Mobiliye firması pazarda özellikle otomobil sensörlerine yönelik yaptığı üretimler olukça bilinen ve ön plana çıkan firmalar arasında. Mobiliye’ nin bu ortaklığa dahil olması ile birlikte çalışmalar da oldukça hız kazanacak. Google tarafından sunulan Android işletim sisteminin dünyada milyonlarca telefonda sorunsuzca kullanılması, buna benzer bir proje hazırlamak için BMW’yi de harekete geçirirken, BMW ‘nin bu alanda fazlasıyla iddialı olduğu görülüyor.

BMW tarafından bu alanda yapacak çalışmalara çok önemli markaların dahil olması da bu çalışmaların başarılı bir şekilde ilerleyeceği büyük bir ihtimalle de başarı ile sonuçlanacağının göstergesi oluyor diyebiliriz 2020 yılının hedef gösterildiği bu ortaklıklarda bu tarih sonun da projelerin başarıya ulaşıp resmen yollara çıkması bekleniyor.

BMW ‘nin otomobil konusunda dünyadaki başarılarına bakıldığında ve yeni bir proje hazırlamak için yola çıkarken yanına aldığı ortaklarına bakılırsa BMW bu konuda kendine oldukça güvendiğini aynı zaman da ellerinde bir projenin hazır olduğunu gösteriyor. BMW ortakları ile beraber otomobil dünyasında devrim yaratmayı planlıyor diyebiliriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉