• PAYLAŞ

Borsada İstikrarlı Bir şekilde Para Nasıl Kazanılır?

  • 07/03/2017 - 19:45
  • 0 Yorum
  • 733 görüntüleme

Borsada İstikrarlı Bir şekilde Para Nasıl Kazanılır?

Her insanın amacı hangi ticari piyasaya giriş yaparsa yapsın istikrarlı bir şekilde para kazanmaktır. Bu piyasalar arasında borsa da vardır. Bunun gibi piyasalarda birçok insanın düzenli bir şekilde gelir elde edilemediği düşüncesine sahip olduğunu biliyoruz. Peki, gerçekten borsa da istikrarlı bir şekilde düzenli para kazanılır mı?

Borsaların 600 yıllık bir geçmişi vardır. Ve bu geçmiş içerisinde birçok insan zengin olmuş bir çoğu da elindeki sermayeyi kaybederek piyasadan çıkmak zorunda kalmıştır. İşte bu gruba giren amatör yatırımcılar piyasayı kötüleme konusunda daha istekli davranırlar. Piyasadan düzenli bir şekilde para kazanabilmek için iyi bir şekilde eğitimini almış, deneyime sahip bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekiyor. İstikrarlı bir şekilde borsadan para kazanmak için piyasaya giriş yapmak çok önemlidir. Ve ardından piyasa içerisinde yapılacaklarda size para kazandıracaktır. Eğer gerektiği şekilde piyasaya giriş yapmazsanız ve piyasa içerisinde yapacaklarınız hakkında bilgi sahibi değilseniz büyük ihtimal ile zarar ile sonuçlanacak olan işlemler yaparsınız. Şimdi maddeler halinde yapılacakların neler olduğuna değinelim.

  1. Borsa Eğitimi

Borsa, Forex, VİOP ya da daha farklı bir piyasa olması fark etmez öncelikle piyasa hakkında gerekli eğitimi almalısınız. Çünkü bu grup içerisinde bulunan piyasalarda tüm işlemler belirli bir standart içerisinde yapılmaktadır. Ve belirli kuralları ve işlemleri bilmek yatırımcıların hayatını kurtarmaktadır. Eğitimi anlaştığınız aracı kurumlardan ya da borsa hakkında yazılan detaylı kitapları alıp okuyarak yapabilirsiniz.

  1. Strateji geliştirin

Borsada tüm amatör ve profesyonel yatırımcıların mutlaka bir stratejileri olmalıdır. O nedenle borsaya giriş yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren kendi stratejinizi geliştirmeniz gerekiyor. Çok uzun vadede gelir getirmesini istediğiniz bir araç seçerken yada kısa vadede ihtiyacınızı karşılamak için çalışma yaparken buna uygun stratejiler geliştirmeniz sizin faydanıza olacaktır.

  1. Psikolojik olarak kendinizi hazırlayın

Bir borsa yatırımcısının psikolojisi çok kuvvetli olmalıdır. Çünkü piyasada günlük, haftalık ve aylık olarak çok fazla dalgalanma yaşanabilmektedir. Gün boyu yükseliş trendinde olan borsa endeksiz borsa kapanış saatine yakın büyük bir düşüş yaşayabilir. Bu durum ile karşılaşan bir çok yatırım oluşturmuş olduğu pozisyonu terk ederek büyük bir hata yapmaktadır. O nedenle sizlerde borsaya giriş yapacaksanız bu konuda kendinizi geliştirmeli ve soğukkanlı bir şekilde hareket etmelisiniz.

  1. Şirketleri ve bulundukları sektörü tanıyın

Yatırım yapacağınız hisse senedine sahip olan şirketi yakından tanımalısınız. Yürüttüğü faaliyetleri ve gelecekteki planlarının gerçekliğini incelemelisiniz. Bununla birlikte şirketin bulunduğu sektörü de detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Şu bazen şirket çok güçlü olsa da bulunduğu sektörde yaşanan gelişmeler şirket değerinin düşmesine neden olabiliyor.

  1. Piyasa takibini yapın ve yorumlamalar çalışın

Piyasada ki tüm verilere nasıl ulaşacağınızı öğrenin. Sadece bu veriler ulaşmaz her zaman yeterli değildir. Bununla birlikte piyasayı yorumlamayı da öğrenmelisiniz. Çünkü bu veriler size ancak doğru şekilde yorum yapabildiğinizde yardımcı olacaktır. Aksi halde hiçbirinin sayıdan farksız olmadığını söyleyebiliriz. Bunun için sürekli olarak deneme yapmanız size yardımcı olacaktır.

  1. Portföyünüzü bilinçli bir şekilde oluşturun

Piyasadan istikrarlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız mutlaka portföyünüzü bilinçli bir şekilde oluşturmanız gerekiyor. Aksi taktirde istediğiniz düzenli gelire sahip olamazsanız. Portföyün nasıl oluşturulacağını öğrenmeli ve dikkat edilmesi gereken noktaların neler olduğunu öğrenmelisiniz. Tüm sermayenizi tek bir sepete koymak portföy oluşturmak anlamına gelmek. Sağlıklı bir portföyde risk en az seviyeye indirilmiş ve gelir garanti altına alınmış olmalıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉