• PAYLAŞ

Borsada Neden ve Nasıl Para Kaybedilir?

  • 26/10/2016 - 11:16
  • 0 Yorum
  • 1117 görüntüleme

Borsada Neden ve Nasıl Para Kaybedilir?

Şimdiye kadar sizlere borsa hakkında yazdığımız tüm yazılarda nasıl para kazanacağınızı detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Bu sayede kısa sürede yüksek gelirler elde etmenin yollarını neler olduğunu aktarmaya çalıştık. Ancak borsaya giren herkesin başarılı sonuçlar aldığını söylememiz yalan olacaktır. Onun için sizlere bu yayınımızda borsada nasıl para kaybedilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Borsayı da bir ticaret alanı olarak kabul ederken bazı insanların yüzü gülerken bazıları da kayıplar yaşamaktadır. Ama borsada neden para kaybedilir bunu merak ettik ve sizler için araştırdık. Yazımızın içerisinde sizlere detaylı olarak yaşanacak kayıpların nasıl olacağını aktarmaya çalışacağız. Yapılan en büyük hata gelişi güzel borsada işlem yapmak olacaktır. Borsanın genel işleyişini bilen ve dikkatli bir şekilde hareket eden borsa da para kazanabilme şansına sahipken dikkatli hareket etmeyen insanlar para kaybetmektedir. Bunda borsa konusunda gerekli tecrübe ve bilgiye sahip olmamanın da neden olduğunu söyleyebiliriz.

borsa-nasil-para-kaybedilir

Borsada Yatırımcılar Neden Para Kaybeder?

Her alanda olduğu gibi borsada da para kaybetmenin en önemli nedeni yerli bilgiye sahip olmamaktır. En azından temel bilgilere sahip olmak gereklidir. Temel bilgilere sahip olmadan borsada para kazanmak tahmin edilen kadar kolay değildir. Bunu genellikle ne yaptığının fakrında olmayan ve borsayı bir oyun alanı olarak gören insanların yaşadığını söyleyebiliriz. Borsada şans ile hareket etmek size zarar ettirecek nedenlerden sadece bir tanesidir. Borsada kayıp yaşamak istemiyorsanız şansınızdan daha çok tecrübe ve  bilginiz ile hareket etmeniz gerekiyor.

Borsada para kaybetmeden öğrenmek istiyorsanız bunun için sağlanan sanal hesaplarda deneyimler yapmanız doğru kararlar olacaktır. Bu hesaplar borsayı gerçekten öğrenmenize yardımcı olacaktır. Çünkü hesaplar sanal olsa da yapılacak olan tüm işlemler aynıdır. Analizi çok iyi yapmalı, borsayı ilgilendiren haberleri çok iyi takip etmeniz gerekiyor. Eğer bunları yapmazsanız gelir yerine kayıp yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Borsa Yatırımcıları Nasıl Para Kaybeder?

Bilgisiz olmanın yanında aşırı risk almakta size kayıp olarak geri dönebilir. Yüksek miktarlarda borsada lot alıp satmak sizlere yüksek gelirler getirebileceği gibi büyük zararlar da getirebilir. Çünkü bildiğiniz gibi risk ile elde edeceğiniz gelir aynı oranda artmaktadır. Onun için göze alacağınız riskleri çok iyi belirlemeniz gerekiyor. İyi belirlenmeyen riskler size kazanç getirmeyecektir. Bunun için tüm konuları en ince detayına kadar incelemeli, iyi bir analiz yapmalı ve yüksek konsantrasyonlu hareket etmelisiniz.

Amacınız büyük para kazanmak hepimizin olduğu gibi ancak bunu büyük yatırımlar yaparak yada riskler alarak yapabileceğiniz garantisi yok. Aksine bir kez kaybetmeye başladığınız çabalamanız arttıkça daha derine batabilirsiniz. Onun için büyük riskler almadan önce borsada gerekli tecrübe ve bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Bunların ardından rahatça borsada hareket edebilir istediğiniz gelirleri elde edebilirsiniz.

borsa-nasil-para-kaybedilir-1

Borsada Para Kaybetmek istemeyenlerin dikkate alması gereken konular

Borsada yatırımcıya para kazandıran en önemli nokta yatırım yapılacak araçların çok iyi bir şekilde yorumlanması gelmektedir. Anlayamadığınız gelişmelerin olduğu bir ortama giriş yapmak size para kaybettirecektir. Onun için gerekli tecrübe ve bilgiye sahip olmadan borsaya giriş yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Risk alırken gerçekçi riskleri tercih etmeniz gerekiyor. 1000 TL’ye kazanılacak 50 TL normal bir risktir. Ancak 500 TL kazanma umudu ile yatırım yapmak gerçek bir risk almak değildir.

Borsaya giriş yapanların en büyük para kaybettiren sorun birikimlerini iyi bir şekilde kontrol edememeleri gelmektedir. Bu noktada tüm sorumluluk borsaya yatırım yapan insanlarda son bulmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉