• PAYLAŞ

Botoks Nasıl Yapılır?

  • 05/08/2016 - 22:49
  • 0 Yorum
  • 951 görüntüleme

Günümüzde genç görünmek isteyen insanların sayısı giderek artıyor. Bu nedenle sağlık sektöründe çok farklı iyileştirmelerle insanların yaşlılık belirtileri olarak kabul ettikleri kırışıklıklar ortadan kaldırılıyor. Bu konuda en çok bilinen ve insanlar tarafından en çok kullanılan botoks olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Botoks nedir? ve Botoks nasıl yapılır sizlere anlatmaya çalışacağız. Bu işlem genellikle iki kaşın arasında kalan bölgeye, gözlerin çevresinde oluşan kırışıklıklara, boyun ve ağız etrafında ortaya çıkan çizgilerin kaybedilmesi için kullanılmaktadır. Yani botoks işlemi insanın yüz bölgesinde oluşan kırışıkları yok etmek amacı ile uygulanmaktadır. Bu işlemi tercih edenler genellikle genç gözükmek için bıçak altına yatmayı tercih etmeyenler tarafından yapılmaktadır.

botox-nedir

Etrafınızda mimikleri çok az kıpırdayan ve yaşına göre çok genç yüz hatlarında olan insanlar varsa botoks yaptırdıklarına emin olabilirsiniz. Bu işlem her bölgeye uygulanamıyor. Uygulamanın yapılması için uzmanlarca belirlenen bölgelerin özellikle belirledikleri bölgelerde uygulaması yapılmaktadır. Ayrıca uygulaması çok kolaydır ve etkisini hızlı bir şekilde göstermektedir. Bu nedenle kesme, kanama gibi durumların yaşanmasının da önüne geçilmektedir. Botoks uygulandıktan sonra 6 ile 9 ay arasında bir süre zarfında etkisi devam etmektedir. Evet botoks sürekli bir etki göstermemektedir. Sadece belirli bir süre için yüzümüzde bulunan kırışıkların yok olması için tercih edilebilir. Tabi yukarıda söylediğimiz süre kişisel özellikler, kişinin yaşı ve kilo durumuna göre farklılık gösterebilir.

Botoks’un yüz üzerinden hangi bölgelere uygulanabileceğini yazımızın başında söylemiştir. Peki, botoks yapıldığında neyi etkiliyor ve daha genç bir görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Bir iğne içinde bulunan botoks’un gerektiği miktar kadarı örneğin kaş çevresine enjekte ediliyor. Bu enjekte edilen madde o bölgede bulunan kaslara ve sinir bağlantılarına etki yaparak onların arasında ki bağlantılarını engellemektedir. Bu engelleme nedeniyle kas gerekli olan işlemini yapamaz ve hareketsiz bir şekilde kalır. Bu da kasın etrafında bulunan bölgenin kırışıklıklarının ortadan kalkması sonucunu ortaya çıkarır. Bu uygulamayı yaptırmak isteyenlere tavsiyemiz bu konuda uzman olan doktorlardan yardım almaları olacaktır. Daha fazla ve kesin bilgiyi de doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉