• PAYLAŞ

Boyalı Saçlara Maske Nasıl Yapılır?

  • 02/09/2016 - 19:00
  • 0 Yorum
  • 914 görüntüleme

İnsanlar bazen kendilerini farklı göstermek için saçlarının rengini değiştirmek isteyebiliyor. Bu tercihleri için onlara herhangi bir öneride ya da eleştiri de bulunacak değiliz. Ancak bu değişikliğin ardından saçlarınıza zarar gelmemesini istiyorsanız bakımlarını çok iyi bir şekilde yapmanız gerekiyor. Boyalı saçlar için özel olarak hazırlanan maske ile birlikte saçlarınızı daha bakımlı ve parlak göstermek tamamen sizin elinizdedir.

Bu saçlar için çok sayıda maske var. Sıra ile içeriğinde olan malzemeleri ve maskenin saça sağladığı katkıyı sizler için paylaşacağız.

Saçları yumuşatan maske yapımı

1 adet yumurta, Badem Yağı 1 tatlı kaşığı, aynı ölçüde Jojoba yağı bulunmalıdır. Maskenin hazırlanması için ilk olarak yumurtaların sarısının alınması gerekiyor. Daha sonra bir kaba koyulduktan sonra diğer yağlar içine atılır ve blender yardımı ile iyice karıştırılır. Karışımı saçlara sürdükten sonra 1 saat bekleteceksiniz. Sonra ılık su ile durulayacaksınız. Bu maske sayesinde saçlarınız daha yumuşak olacaktır.

boyali-saclara-maske-nasil-yapilir-1

Boyalı Saçları Canlandıran Maske

Bu maskeyi hazırlamak için elinizde bulunan malzemeler sıra ile Elma Sirkesi ve Fındık yağı 1 yemek kaşığı olacak şekilde bir kaba koyulmalıdır. Daha sonra bu karışımın için 1 adet B vitamini kapsülü atılmalıdır. Saçın her noktasına gerekli şekilde sürüldükten sonra 20 dakika bekletilmelidir. Süre sonunda saçlarınızı durulayın ve sonucu olarak saçlarınızın daha fazla parlak olduğunu göreceksiniz.

Boya nedeni ile hasar gören saçlara maske yapımı

Saç rengini değiştirmek kimi zaman insanların saçlarına zarar verebiliyor. Bu zararın neticesinde olacaklar canınızı sıkabilir. Ancak bu maske ile zarar gören saçlarınızın bakımını eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu maskeyi yaparken 2 Yemek kaşığı kadar olacak Jojoba yağı ve 1 yemek kaşığı Biberiye yağı bizlere gerekmektedir. Bu iki malzemeyi bir kâse yardımı ile birbirlerine karıştırabilirsiniz. Ardından saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu sayede saçınızda bulunan küçük hasarların tamir edilmesi sağlanacaktır. Bu tamir ile birlikte kişi daha sağlam ve gür saçlarınız olacaktır. Saç bakımınızı yaparken en kaliteli ürünleri tercih etmeniz gerekecektir. Bu ürünler sayesinde saç ve saç dipleriniz daha güzel olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉