• PAYLAŞ

İş Yeri Sigortası Nasıl Yapılır?

  • 02/09/2016 - 19:20
  • 0 Yorum
  • 880 görüntüleme

İş yerleri birçok insanın hayatının büyük bir bölümünü geçirdiği alanlar olarak bilinmektedir. Belirli bir yaşın üzerine çıkan insanlar emekli olacakları güne kadar zamanlarının büyük bir bölümünü iş yerlerinden geçirmektedirler. İş yerlerinde geçen zaman içerisinde insanların ya da iş yerinin başına çok kötü istenmeyen hadiseler gelebilir. Bu hadiseler nedeniyle yaşanabilecek zararların en aza indirilmesi gerekmektedir. Bu sayede iş yeri hayatına devam etme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaktır.

Bu gibi durumların yaşanacağı göz önüne alarak iş yerinin sigortalanması gerekmektedir. Sigortalama sayesinde iş yerinizi birçok hasar durumuna karşı güvence altına almış olabilirsiniz. Yangın, deprem, su baskını, hırsızlık ya da farklı bir konuda iş yerinizi sigortalayabilirsiniz.

Bunların haricinde günümüzde giderek artan terör tehdit’e karşı iş yerinizi kolayca sigortalayabilirsiniz. Ayrıca grev, yer kayması, yıldırım, infilak yani patlama, fırtına, kar ağırlığı nedeniyle göçük oluşması, camların kırılması, en kaldırma, araç tarafından çarpılması, kira değerinin düşmesi, halk hareketleri gibi çok sayıda farklı alan için iş yerinizi sigortalamak size kalmıştır.

is-yeri-sigortasi-nasil-yapilir-1

Zararın nereden ve ne zaman geleceğini hiçbir zaman öğrenemezsiniz. Bir tepenin başında olan iş yerinizi su baskınına karşı sigortalamak istemeyebilirsiniz. Ancak su borularından oluşan bir sorun nedeniyle iş yerinizi su basabilir. Siz herhangi bir zararı karşı koymak için ne olursa olsun önleminizi daha önceden almaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Sigortayı birçok şirket ile yapma şansına sahipsiniz. Bu tercihiniz size kalmıştır. Ancak sigorta sözleşmesinin içinde bulunacak maddelerin tercihleri tamamen sizin tarafından belirlenecektir. İş yeri sigortası adı üstünde iş yerinizi güvenlik altına almak için yapılacaktır. Sigorta yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu tazminat durumunda yaşanacak durumların ödenecek bedelin sigorta poliçesi üzerinde yazacak olan bedelin miktarını aşmaması gerekmektedir.

İş yeri sigortası için bu sigorta hizmetini sağlayacak şirketlere başvuruda bulunmalısınız. Bu başvurunun ardından en geç 15 gün gibi bir süre içinde size değerlendirilecek şirket tarafından dönüş yapılacaktır. İşlemin ardından iş yeri sahibine sigorta detayları ile ilgili bir poliçe verilecektir. Bu poliçede sigorta şirketinin sigortalayacağı detaylar yazılacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉