• PAYLAŞ

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

  • 18/08/2016 - 17:38
  • 0 Yorum
  • 927 görüntüleme

Saçmalarımız günlük yaşam içerisin de en çok kirlenen ve yıpranan organlarımız diyebiliriz. Organ olarak kabul edemeyiz ancak vücudumuzun bir parçası olduklarını kabul etmemiz gerekiyor. Güneş ışınları, zehirli gazlar, toz ve diğer etkenler saçlarımızın daha çok etki altına almaktadır. Bunun için bakımını dikkatli bir şekilde yapmamız gerekiyor. Bu bakımın içinde farklı kürler bulunduğu gibi bakımdan sonra saçlarımızın güzel görünmesi için de özel çalışmalar yapabiliriz. Bu çalışmalardan birisi de Brezilya Fönü olduğunu dile getirmeliyiz. Saçlarınızın düz bir şekilde olması için önemli bir çalışma yöntemidir. Bu yöntemi uygulayarak kendi bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Brezilya Fönü adı verilen saç düzleştirme işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Bu fön yapılırken saçlara yoğun miktarda Kreatin uygulaması yapılmaktadır. Bu saçlarınızın düz ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu fön yıpranan saçlarınızın onarılmış ve cansız olarak kalmasına neden olmaktadır. Bu sizin aynı zamanda daha canlı bir görünüme sahip saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bu fönü diğerlerinden ayıran en önemli özelliği düzleştirilen saçların 5 ile 6 ay arasında düz görünümü sağlayacak olmasıdır. Saçınız bu süre boyunca dolgun ve bakımla bir şekilde görülecektir. Bu uygulamaya başlamadan önce saçınızı keratine hazır hale getirmeniz gerekiyor. İlk olarak saçlarınızı arındırıcı şampuan ile yıkamanız gerekiyor. Yıkadıktan sonra saç kurutma makinası ile kurutmanız gerekiyor.

brezilya-fonu-nasil-yapilir

Ancak bu kurutma diğerleri kadar yoğun olmayacaktır. Daha sonra keratin maddesini saç boyası gibi diplere değmeyecek şekilde saçınıza uygulamanız gerekiyor. Bu işlemin ardından 5 dakika gibi kısa bir süre beklemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra ise 200 ile 230 derece arasında sıcaklığa sahip olan düzleştirici ile saçlarınıza düzleştirme işlemi uygulamanız gerekiyor. Bu işlemi yaparken saçınıza toplu olarak uygulama yapmamaya dikkat etmelisiniz. Küçük parçalar halinde uygulamalı ve saç uçlarınıza geldiğinizde fazla bekletmemeye dikkat edin. Bu işlemi 2-3 gün yapmalısınız. Keratin tam olarak etkisini gösterecektir. Bu süre sonrasında saçınızı sülfat içermeyen şampuan ile yıkamanız gerekiyor. Son olarak saçlarınızı argan yağı ile yıkamanız gerekiyor. Bu besleyici madde sayesinde saçlarınızın daha uzun bir süre dolgun bir şekilde kalmasını sağlayacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉