• PAYLAŞ

Saçlara en çok ne zarar verir?

  • 18/08/2016 - 17:56
  • 0 Yorum
  • 898 görüntüleme

Saçlarımızın bakımı için sürekli yardımcı ürünler kullanırsınız. Bu ürünlerin yanı sıra gittiğiniz kuaförlerde saçınızın doğal görünmesi için daha farklı uygulamalarda denenmesine izin vermişsinizdir. Tabi bu işlemlerin hepsini yaptırırken saçlarınızın daha dolgun, güzel görünmesi ve dayanıklı olması için yaptırdığınızı söylersiniz. Ancak saçınıza yaptırdığını uygulamaların hepsi saçınızı daha iyi yapacağı anlamına gelmiyor. Bu uygulamalardan bazıları dış etkenlerden daha çok saçınıza zarar vermektedir. Şimdi sizlere saçınıza zarar verecek olan uygulamaları sıra ile yazalım. Bu uygulamaları saçınıza yaparken iki kere düşünmenizi tavsiye edebiliriz. Saçlarınıza en çok zarar verecek olan uygulamaların başında saçınızı olduğundan farklı bir renge boya yaptırmak gelmektedir.

Saclara-en-cok-ne-zarar-verir

Eğer saçınız koyu renkliyse ve ekstra bir işlem uygulamadan direkt olarak sarı, açık sarı, platin sarısı ve röfle uygulaması saçınıza yapılırsa saçınıza tahmin ettiğinizden daha büyük zarar verecektir. Gene de koyu kahverengi saçlarınızı açık ton bir renge yani sarıya boyatmak istiyorsanız. Bu işlemi saçınıza zarar vermeden de yapabilirsiniz. İlk olarak koyu kahverengi saçlarınızı kumral bir renge boyamanız gerekiyor. Bu ton saçınızda 2 ile 3 hafta arasında kalmalıdır. Bu işlemin ardından saçlarınızı sarıya boyayabilirsiniz. Bu saçınıza daha çok zarar vermenizin önüne geçecektir. Direkt sarıya boyatmak için organik ürünler kullanıldığına dair yapılan bilgilendirmelerin sizi kandırmasına izin vermeyin.

Boyama işleminden sonra saçlarınıza en çok zarar veren ikinci işlem fön ve düzleştirici olacaktır. Özellikle düzenli olarak her gün uygulanan düzleştirici ve fön işlemleri yüksek ısı nedeniyle saçlara daha çok zarar verecektir. Bunun önüne geçmek için saçlarınızı kurutmadan önce koruyucu fön spreyi kullanmaya dikkat edin. Bu spreyin özellikle durulamaya izin verilmeyeni denemeye çalışın. Bu spreyin saçların diplerinde ve üzerinde kalkan görevi görmesi sayesinde fön ve düzleştirici sayesinde daha sağlıklı bir saçlara sahip olmanızın önünde bir engel olmayacaktır. Bu işlemlerin hepsi için satılan çok sayıda koruyucu ürün bulunmaktadır. Piyasa üzerinde araştırma yaparak saçlarınızın korunması için gerekli olan ürünü bulabilirsiniz. Saçlarınıza uzun bir süre sahip olmak istiyorsanız bunlara dikkat etmeniz de fayda var. Güzel görünmek uğruna saçlarınızdan olmak istemezsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉