• PAYLAŞ

Büfe Nasıl Açılır?

  • 06/09/2016 - 13:22
  • 0 Yorum
  • 977 görüntüleme

Güzel ve düzenli gelir elde etmek ve rahat yaşamak herkesin hayalidir. İstediğini giymek ve istediğiniz yere gitmek için gerekli paraya ihtiyaç duyuyoruz. Bu parayı bulmak için çok farklı işler yapabiliyoruz. Bu işlerden birisi de büfeciliktir. Büfe deyip geçip giden çok sayıda insan var ancak düzgün bir merkezde açılan büfelerin kazanmış olduğu paraları duyduğunuz sizde kendiniz için bir büfe açmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda büfe açılırken dikkat edilmesi gereken detaylar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bu amacınız gerçekleştirmeye karar verdikten sonra ilk yapmanız gereken büfenin içinde ne gibi hizmetlerin olacağına karar vermelisiniz. Büyük bir şehirde büfe açacaksanız toplu taşıma kartları dolumu yapmanız gerekiyor. Ya da sürekli olarak soğuk su bulundurmalısınız. Büfenin boyutundan çok içinde bulunan malzeme çeşitliliğin çok olmasına dikkat etmelisiniz.

Büfeden güzel bir gelir etmek istiyorsanız açacağınız yer mutlaka merkezi bir noktada olmalıdır. Bu sayede güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Açacağınız noktada yakında bir market ya da bakkal olmaması önemlidir. Sabit fiyattan satılan birçok ürün satacağınız için rekabet ile başa etmekte zorluk yaşayabilirsiniz.

bufe-acmak

Belirli bir sermayenizin olması gerekiyor. Ancak ne kadar bir sermaye gerektiği büfeyi açacağınız noktaya göre değişiklik gösterecektir. 5 bin TL’ye de büfe açabileceğiniz gibi 100 bin TL’ye de büfe açabilirsiniz. Bu büfenin konumu ve içinde satacağınız ürünlere göre farklılık gösterecektir. Ortalama 30 ile 50 bin TL bir sermayenizin olması şarttır.

Büfelerde genellikle hızlı tüketim ürünleri satılmaktadır. Fast food’da bunlardan birisidir. Eğer böyle ürünler satacaksanız belirli bir farkınız olması gerekiyor. Hızlıca hizmeti sunmalısınız. Örneğin soğuk sandviçler ve patates kızartması hızlıca tüketilecek ürünlerin başında gelmektedir.

Günümüzde kendiniz adına bir büfe açabileceğiniz gibi büfelere bayilik veren firmalarla da anlaşma yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz olacaktır. Bayilik anlaşması ile büfe açarsanız siz hiçbir işle uğraşmayacaksınız, size sağladığı kolaylıklar mutlaka olacaktır.

Büfe açmak istiyorsanız evrak işlerini sorunsuz yapmanız gerekiyor. Uğrayacağınız kurumlar Vergi Dairesi, SGK, Belediye, Ticaret ve Esnaf odaları olacaktır. Gerekli izinleri almak ve muhasebecinizle anlaştıktan sonra büfenizi faaliyete geçirebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉