• PAYLAŞ

Buhar Banyosu Nasıl Yapılır?

  • 08/08/2016 - 19:20
  • 0 Yorum
  • 891 görüntüleme

Cildinizde istemediğiniz gözenekler oluşuyorsa bunun çaresi buhar banyosudur. Bu sayede çok etkili bir şekilde cildiniz çok rahat bir şekilde nefes almasını sağlayacaksınız. Ayrıca sivilce, akne, siyah noktaların temizlenmesinde çok yardımcı olacaktır. Bu sayede cildinize yapmak istediğiniz bakımı daha verimli bir şekilde yapabileceksiniz. Cilt bakımınız, peeling öncesi uygulamasını yaparsanız bunların sağladığı faydayı daha yüksek seviyeye çekebiliriz.

Peki tam olarak buhar banyosu nasıl yapılır. Dışarıda tüm vücuda uygulama yapmanıza yarayan buhar cihazları bulunmaktadır. Ancak eğer siz evde uygulamak istiyorsanız ihtiyacınız olan malzemeler çok basittir. Bir havlu, sıcak su koyacağınız geniş bir kap ve sıcak su gerekiyor. Bunlar yeterli olsa dahi eğer suyun içine karakafes, rezene, okaliptüs ve kekik gibi doğal bitkiler koyarsanız buhar banyonuzu daha etkili hale getirebilirsiniz. Çünkü bunlar cildinizin gözenekleriniz nefes olması için temizliğin etkisini arttıracaktır.

buhar-banyosu-nasil-yapilir-yuz

Buhar banyosunu yapmaya başlamadan önce hazırlığını tam ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. İlk olarak suyun içine atacağınız bitkiler bir tencereye koyun ve suyu koyarak kaynayana kadar ısıtın. Gerekli sıcaklığa ulaştıktan sonra istemeniz halinde doğal yağlardan da suya ekleme yapabilirsiniz. Tencereyi ocaktan alın ve rahatça yüzünüzü üzerine eğebileceğiniz bir yere yerleştirin. Yerleştirdikten sonra kafanızı yavaşça suyun üzerine koyun ve geniş bir havlu ile buharın diğer yerlere gitmesinin önüne geçeceksiniz. Bu şekilde konum aldıktan sonra yaklaşık olarak 10-15 dakika hiç kımıldamadan beklemelisiniz.

Buhar banyosu yapmanın sayabileceğimiz çok sayıda faydası vardır. Cildimizin sürekli maruz kaldığı olumsuz etkiler nedeniyle kuruması, keçeleşmesinin önüne geçecektir. Suya mutlaka bitki eklemeyi unutmayın. Bu konuda detaylı bir araştırma yaparak daha farklı bitkilerde bulabilirsiniz. Çünkü suyun içinde bulunan bitkiler sayesinde su buharı insan cildine daha etkili bir şekilde nüfus etmektedir. Buhar aynı zamanda kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmakla birlikte cildin çok genç ve diri kalmasına yardımcı olacaktır. Eğer cildinizde yağlanma varsa az bir miktar ardıç yağı ile bergamot yağını suya ekleyin. Normal cilde sahip olanlar ise 1-2 damla kadar mimoza yağı ile 2 damla kadar sardunya yağını suya eklemeyi unutmayın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉