• PAYLAŞ

Web Tasarımı nasıl yapılır?

  • 08/08/2016 - 19:00
  • 0 Yorum
  • 838 görüntüleme

Son yıllarda internetin hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte neredeyse web sitesi olmayan kuruluş kalmadı. Eğer sizde bir web sitesi tasarlatmak istiyorsanız bu konuda profesyonellerden yardım alabileceğiniz gibi size vereceğimiz bilgiler ile kendi web sitenizi de yapabilirsiniz. İnternet üzerinden çok farklı tarzlarda sayısız web sitesi bulunuyor. Resim ağırlıklı web siteleri olacağı gibi, video ağırlıklı siteler bulunuyor. Bu tamamen kişinin kendi tercihine göre belirleniyor. Çok profesyonel web site tasarlanmasını isteyenlerin olduğu gibi üstün kötü sitelere olur diyen çok sayıda insan bulunuyor. Bir web sitesinin tasarlanması için ön hazırlık aşamasının gerektiği şekilde yapılması gerekiyor.

Web Tasarımı nasıl yapılır?

Bunu anlatmamız için bir firmayı örnek alarak ilerleyelim. Örneğin inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firma için web tasarımı için ön hazırlık yapalım. Şirket tasarımı yapacak kişiden müşterilerin onlar hakkında bilgi alabilecekleri ve kolayca ulaşabilecekleri bir web sitesi yapılmasını istiyor. İlk olarak yapılması gereken firmayı tanıtmamıza yarayacak gerekli tüm dokümanları bulmanız gerekiyor. İnşaat şirketinin web sitesinde olacağını düşündüğümüz hakkında, kurumsal ve iletişim sekmelerinin içeriğini dolduracak tüm içerikleri önceden belirlemeye çalışmalısınız. Bu tarz şirketlerin amacı kendisini tanıtmaktan başka bir şey değildir. Çok aşırıya kaçmadan sade bir görünüm ile kolay kullanımı olan bir site yaptırmak isteyecektir. Ekstra bir bilgi eklenmesi isteniyorsa o konuda tüm bilgilere ulaşarak çalışmamızı sonlandırabiliriz.

Şimdi ise web tasarımını yapmak için nelere dikkat edeceğimize gelelim. Sitenin genel yapısını yapmaya başlamadan önce kafamıza bir modelin belirgin olması gerekiyor. Bunun için boş bir kağıda karalama yapmanızın çok sayıda faydasını göreceksiniz. Sitede kullanacağınız renklere göre renk paletleri seçin, logonuzu hazırlayın, banner ve görsellerinizi hazır hale getirerek tasarıma başlayın. Aklınıza ne takılırsa takılsın müşteriniz ile mutlaka iletişime geçin. Geri dönmeden bir seferde tasarımınızı noktalamak istiyorsanız bunun için iletişiminizi hiçbir zaman kesmeyin. Web tasarımı için en önemli nokta hızlı ve kolayca kullanılması olacaktır. Sade olan bir web sitesi ziyaretçilere verilmek isteyen mesajı çok net bir şekilde verecektir. Kurmanızı isteyen şirketin vizyonu ve misyonuna göre hareket etmeye çalışın .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉